Decyzją prezydenta Radomska termin płatności podatku od nieruchomości dla mikro i małych przedsiębiorstw zostanie odroczony z 15 maja do 15 sierpnia. To forma pomocy dla przedsiębiorców w czasie epidemii.
Prywatny biznes nie pozostaje obojętny na sytuację lokalnej społeczności w obliczu panującej epidemii i aktywnie włącza się w różne akcje charytatywne. W ramach takich działań przedstawiciele Focus Mall przekazali pomoc dla Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.
Piotrków Trybunalski dołączył do miast, które chcą włączyć się w pomoc dla przedsiębiorców odczuwających skutki kryzysu gospodarczego. Jak mówią urzędnicy, konkrety poznamy po uszczegółowieniu „tarczy antykryzysowej".
W całej Polsce w związku z epidemią koronawirusa organizowana jest oddolna pomoc dla potrzebujących w ramach inicjatywy Widzialna Ręka. Są to lokalne grupy na portalu Facebook, które działają jak interaktywne tablice ogłoszeń, na których można zaoferować swoją pomoc lub poprosić o wsparcie innych członków. Taka inicjatywa od kilkunastu dni z powodzeniem funkcjonuje również w Piotrkowie.
Epidemia koronawirusa odbija się na małych i średnich firmach. Samorządy chcą pomóc przetrwać przedsiębiorcom ten niezwykle trudny dla nich moment.
Polska aplikacja Dobre wsparcie, nagrodzona przez Komisję Europejską i stworzona z udziałem samorządu, teraz pomoże w niesieniu pomocy osobom niesamodzielnym i będącym w kwarantannie. Jej twórcy przyrównują ją do aplikacji Ubera.
Klub HDK PCK Gorzkowice zaprasza do udziału w niedzielnej zbiórce krwi. Brakuje nie tylko krwi dla chorych np. po wypadkach, pomocy potrzebuje kilkuletni Krystian – mieszkaniec naszego regionu, u którego nastąpił nawrót choroby nowotworowej.
Każdego dnia osiem opiekunek środowiskowych w gminie Sulejów niesie wsparcie osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Świadczą pomoc w codziennych czynnościach - myciu, sprzątaniu, zakupach, zaopatrzeniu w leki.
W związku z pandemią koronawirusa i stanem epiedmicznym wprowadzonym na terenie całego kraju burmistrz Wolborza Andrzej Jaros uruchomił finansową rezerwę kryzysową w wysokości 120 tys zł. Pieniądze te przeznaczane są sukcesywnie na działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa m.in. na zakup materiałów ochronnych, maseczki, płyny dezynfekujące itp.
Prawie 2 tysiące żołnierzy Obrony Terytorialnej i wiele jednostek sprzętu: samochody, ciężarówki, agregaty prądotwórcze, maszty oświetleniowe, quady i inne. Osiem dni od wykrycia pierwszego zakażenia Wojska Obrony Terytorialnej zmieniły tryb działania ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy. Również żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie wspierają służby i instytucje zaangażowane w działania związane z epidemią COVID-19.