Pomoc mieszkańcom w czasach epidemii koronawirusa zorganizowali urzędnicy z Rozprzy i Gorzkowic oraz wolontariusze. Darmowe maseczki szyte są codziennie.
Wójt gminy Wola Krzysztoporska informuje o szczególnych formach udzielania pomocy dla lokalnej społeczności związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w gminie Wola Krzysztoporska.
Prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak przekazał piotrkowskim szpitalom sprzęt do ochrony osobistej. Jest to pierwsza partia pomocy kupiona ze środków Urzędu Miasta, ale - jak podkreślił prezydent - na pewno nie ostatnia. Łączna wartość wsparcia to ponad 100 tys. złotych.
Maseczki, rękawiczki, kombinezony, środki dezynfekujące, środki czystości, decyzją Urzędu Gminy Grabica, zostały przekazane personelowi ośrodka zdrowia, ratownikom medycznym, policjantom z komisariatu w Grabicy, strażakom ochotnikom należącym do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, pracownikom Poczty Polskiej, aptekom oraz Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej.
Epidemia koronawirusa zagraża przede wszystkim naszemu życiu i zdrowiu fizycznemu, ale sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy tworzy również problemy natury psychologicznej. O trudnościach i sposobach radzenia sobie z nimi rozmawialiśmy z Małgorzatą Ciołkowską i Piotrem Borowskim, psychologami, a także praktykującymi psychoterapeutami z łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
W poniedziałek (30.03) przedstawiciele "Widzialnej Ręki - Piotrków Trybunalski" i lokalnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazali pomoc dla Powiatowego Centrum Matki i Dziecka.
Dwa zarządzenia dotyczące wsparcia przedsiębiorców w Piotrkowie podpisał w piątek 27 marca prezydent miasta Krzysztof Chojniak.
Uczestniczki zawodowych kursów kwalifikacyjnych realizowanych przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sulejowie szyją maseczki ochronne. Produkcja już ruszyła, a pierwsza partia ma w piątek trafić do piotrkowskiej grupy „Widzialna Ręka”.
Wolontariusze z grupy "Widzialna Ręka - Piotrków Trybunalski" od pierwszych dni epidemii pomagają osobom, które tego wsparcia potrzebują - ludziom starszym, schorowanym czy znajdującym się w kwarantannie. Zrobią niezbędne zakupy, odbiorą lekarstwa, wyprowadzą psa czy nawet... załatwią lodówkę - listę ich działań można długo wymieniać. Tym razem to oni potrzebują pomocy i zwracają się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie uruchomił telefoniczną pomoc psychologiczną dla mieszkańców, którzy nie radzą sobie z trudną sytuacją związaną z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce.