Tylko MZK Piotrków jest zainteresowany wożeniem od przyszłego roku piotrkowskich pasażerów. Miejski Zakład Komunikacyjny po raz kolejny jako jedyne przedsiębiorstwo złożył ofertę w przetargu na świadczenie usług przewozowych na terenie miasta.
Trzynasta kolejka piotrkowskiej klasy okręgowej przyniosła mecz na szczycie. W Tomaszowie dotychczasowy lider tabeli, miejscowa Lechia, podejmował wicelidera, zespół Zjednoczonych Bełchatów. Doświadczeni bełchatowianie zagrali lepiej i pewnie wywieźli trzy punkty, które dały im awans na pierwsze miejsce.
Od wczoraj wiele budynków przy ulicy Górnej w Piotrkowie jest pozbawionych ciepła. Z powodu awarii związanej z wyciekiem wody ciepło nie jest dostarczane m.in.: do Szkoły Podstawowej nr 13.
12,5 tysiąca złotych udało się zebrać podczas 21. kwesty na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków.
Na gołębie zanieczyszczające miasto najbardziej narzekają mieszkańcy dwóch kamienic naprzeciwko parku im. Jana Pawła II. - Całe parapety mamy w gołębich odchodach. Aż nieprzyjemnie jest wyjrzeć przez okno - mówi piotrkowianka Magdalena Rajkowska.
W razie wybuchu pożaru na Rynku Trybunalskim lub na uliczkach do niego przyległych istnieje realne zagrożenia dla życia i zdrowie mieszkańców tej części miasta.
2 listopada o godzinie 18:00 PSJ Degress oraz Galeria Off zapraszają na drugie Piotrkowskie Zaduszki Jazzowe, które rozpocznie odegranie na Rynku Trybunalskim tematu "When The Saints Go Marching In". Następnie przeniesiemy się w gościnne mury Gospody Szwejk.
Kolejne zwolnienia zapowiadają zarządy, tak Fabryki Maszyn Górniczych Pioma SA, jak i wydzielonej spółki Pioma Industry. Są już listy z nazwiskami.
Przedstawienie "Toksyny" Krzysztofa Bizio w reżyserii Wiesława Saniewskiego zainaugurowało w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie otwarcie zamiejscowej sceny Teatru im. Jaracza w Łodzi. Na tę chwilę czekało z pewnością wielu mieszkańców miasta. Szkoda tylko, że na wczorajszą premierę organizatorzy przewidzieli wstęp wyłącznie dla osób ze specjalnym zaproszeniem...
Piotrków, jako jedno z pierwszych miast w Polsce opracował własny, autorski program usuwania wyrobów zawierających azbest już w 2005 r. - Może trochę się pośpieszyliśmy, bo czas na usuwanie azbestu jest do 2032 roku, a my do końca 2007 już pozbyliśmy się ponad 35,6 proc. eternitowych dachów, ale stwierdziliśmy, że nie ma na co czekać- mówi Robert Kowalski z referatu ochrony środowiska piotrkowskiego magistratu. - Teraz pieniądze są, a nie wiadomo, co będzie później.