Artykuły do tagu: osp

Ani miasto Piotrków, ani powiat piotrkowski nie są liderami gospodarczymi w kraju i nie mogą pochwalić się produkcją. Do naszych plusów należą jednak: stale rozwijające się centrum magazynowe i spora ilość miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.
Środki PFRON nierówno dzielone?
Wśród polskich miast Piotrków Trybunalski wyraźnie przoduje w przydzielaniu na turnusy rehabilitacyjne środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tak było w latach ubiegłych, tak jest również w tym roku. Według początkowych założeń aż 47% pieniędzy z PFRON-u (czyli ponad 431 tys. zł) miało być przeznaczone na wyjazdy rehabilitacyjne. Ostatecznie w podjętej uchwale Rady Miasta kwota ta została nieco zmniejszona (o 31 tysięcy złotych). Tę sumę dodano do 150 tysięcy planowanych na zakup przedmiotów ortopedycznych.
Piotrków: Po nowemu doświadczą świata
Już niebawem niepełnosprawne dzieci z Piotrkowa będą mogły w niezwykły sposób odkrywać otaczającą rzeczywistość. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy w Piotrkowie do użytku zostanie oddana cenna dla osób niepełnosprawnych Sala Doświadczania Świata – wykonana ze środków własnych placówki... Wszystko z myślą o podopiecznych.
Będków, Ujazd, Budziszewice, Moszczenica, Grabica, Tuszyn i Czarnocin to członkowie Lokalnej Grupy Działania BUDUJ RAZEM. Stowarzyszenie podpisało już umowę z samorządem województwa, dzięki której będzie mogło otrzymywać środki na swoją działalność, czyli wspomaganie firm, instytucji czy osób prywatnych. O pieniądze może wystąpić każdy - podkreśla sekretarz gminy Czarnocin Barbara Sabat.
W wielu domach choinki są już ubrane, niektórzy przystąpią do tego rytuału już wkrótce. Aby nasze drzewka bożonarodzeniowe prezentowały się okazale, potrzebne są oczywiście bombki, a te jak wiemy produkowane są również w Piotrkowie. Swego czasu choinkowe ozdoby z trybunalskiego grodu trafiały za ocean. Dziś, gdy dolar kosztuje 2,75 zł, produkacja do USA przestała się opłacać.
Jeszcze tylko przez kilka dni można zgłaszać kandydatów do nagrody „Przedsiębiorca 2009 Roku”.
Ola ma 20 lat. Zachorowała, kiedy miała niespełna roczek. Nie chciała chodzić do szkoły życia. Bunia, Przylepa – tak nazywana jest przez instruktorów Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sulejowie, gdzie oprócz Oli w zajęciach uczestniczy jeszcze 35 osób. Przy ul. Kubusia Puchatka, gdzie mieszczą się warsztaty dla niepełnosprawnych, Ola spędza 7 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Tutaj czuje się jak w domu. Stąd nie chce wyjeżdżać.
Powracamy do tematu ulotek Rady Osiedla Belzacka informujących o konkursie dla osób niepełnosprawnych, zasłoniętych przez ogłoszenia banku GE Money Poland. - Okazało się, że ulotki reklamowe zostały rozwieszone przez placówkę agencyjną pośredniczącą w udzielaniu kredytów banku - przekazała Strefie Fm Aleksandra Kwiatkowska, rzecznik prasowy GE Money Poland.
Komu przeszkadzał konkurs fotograficzny?
Aby niepełnosprawni nie czuli się wyobcowani wiele stowarzyszeń i instytucji próbuje im pomóc organizując np. konkursy. Niestety okazuje się, że na przeszkodzie staje im ludzka głupota.
Trzeci grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Nad tym, jakie są potrzeby osób poszkodowanych przez los i jak im aktywnie pomagać zastanawiają się organizatorzy Ogólnopolskiego Badania Sytuacji, Potrzeb i Możliwości Osób Niepełnosprawnych.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat