Do tej pory byliśmy zdyscyplinowani, czego efektem były puste ulice Piotrkowa Trybunalskiego. Niestety to się zmieniło. - Zostańmy w domu! – apeluje prezydent miasta Krzysztof Chojniak.
Polska Agencja Prasowa (PAP) wspólnie z GovTech Polska uruchamia społeczny projekt weryfikacji treści, dotyczących wirusa SARS-CoV-2, publikowanych w internecie.
Na terenie województwa łódzkiego nie ma żadnych nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - informują w piątek rano służby wojewody łódzkiego.
Uczniowie dowiedzą się, co z egzaminem ósmoklasisty co najmniej na tydzień przed planowanym terminem jego przeprowadzenia - powiedział w czwartek (19.03) minister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodał, że brane są pod uwagę różne scenariusze, m.in. zastąpienie egzaminu konkursem świadectw.
Apel do prezydenta Piotrkowa wystosowała radna Marlena Wężyk-Głowacka podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta (18.03). Zwróciła uwagę, że w związku z epidemią, na problemy ekonomiczne szczególnie narażony jest mały i średni biznes, a od tego zależy los pracowników. Radna złożyła kilka propozycji, które jej zdaniem powinny zostać zrealizowane.
Policja apeluje, by wzywając funkcjonariuszy na interwencję, nie zatajać, że w domu jest osoba z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. - Mając taką wiedzę, będziemy mogli się zabezpieczyć i przyjechać z pomocą - mówią policjanci.
Ministerstwo Sprawiedliwości i Służba Więzienna podejmują kolejne działania chroniące przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od 19 marca obowiązuje całkowite ograniczenie wizyt we wszystkich zakładach penitencjarnych.
Każdego dnia osiem opiekunek środowiskowych w gminie Sulejów niesie wsparcie osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Świadczą pomoc w codziennych czynnościach - myciu, sprzątaniu, zakupach, zaopatrzeniu w leki.
W związku z pandemią koronawirusa i stanem epiedmicznym wprowadzonym na terenie całego kraju burmistrz Wolborza Andrzej Jaros uruchomił finansową rezerwę kryzysową w wysokości 120 tys zł. Pieniądze te przeznaczane są sukcesywnie na działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa m.in. na zakup materiałów ochronnych, maseczki, płyny dezynfekujące itp.
Prawie 2 tysiące żołnierzy Obrony Terytorialnej i wiele jednostek sprzętu: samochody, ciężarówki, agregaty prądotwórcze, maszty oświetleniowe, quady i inne. Osiem dni od wykrycia pierwszego zakażenia Wojska Obrony Terytorialnej zmieniły tryb działania ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy. Również żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie wspierają służby i instytucje zaangażowane w działania związane z epidemią COVID-19.