W niedzielę dary zebrane podczas akcji „Piotrkowskie serce” trafiły do poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy. W sumie z naszego miasta wyjechała ponad tona przyborów szkolnych. Wśród nich znalazły się zeszyty, bloki, książki, plecaki farby i inne akcesoria potrzebne uczniom. Zbiórkę zorganizował HARC.
Dobra wiadomość dla mieszkańców Piotrkowa i okolic. W razie nagłego bólu zęba czy powikłań związanych z wcześniejszym leczeniem można będzie skorzystać z pomocy stomatologa w poradni pracującej w ramach doraźnej opieki stomatologicznej.
Zebrano ponad 23 tys. zł. Pieniądze trafiły do pięciu rodzin z gminy Gostycyn. Mieszkańcy sołectw z terenu gminy Wola Krzysztoporska pomogli poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach.
Przyleciał do Polski na wycieczkę. Podczas postoju na stacji paliw, kiedy korzystał z toalety, jego autobus odjechał. Nie miał przy sobie telefonu, a dodatkowo nie był w stanie porozumieć się z pracownikami stacji. Amerykanin na lotnisko dotarł dzięki policjantom.
Dwóch 14-latków jechało na jednym rowerze, poruszając się lewym pasem drogi. Jeden z nich kierował, drugi siedział na ramie. Prawym pasem jezdni w tym samym kierunku jechał 19-letni kierowca fiata panda. Mężczyzna widział z oddali czerwony punkt oświetlenia, sądził, że to pieszy. Nagle zauważył, że lewą stroną drogi porusza się nie pieszy a rowerzysta. W pewnym momencie z nieznanych przyczyn 14-latek zjechał z lewego pasa wprost pod jadącego fiata pandę.
Wszyscy doskonale wiemy, że podróżując samochodem, dzieci powinny siedzieć w specjalnych fotelikach. Wątpliwości w tej kwestii budzą jednak dzieci starsze. Kiedy zatem nasza pociecha powinna jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć ją pasami? Tłumaczy podinsp. Krzysztof Skrobek, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.
Na łamach "Tygodnia Trybunalskiego" informowaliśmy już o projektach do budżetu obywatelskiego Piotrkowa na 2018, dotyczyły m.in. budowy tężni solankowej, uruchomienia placu zabaw “bez barier” czy zainstalowania ścianki wspinaczkowej na jednej ze ścian hali rekreacyjno-wypoczynkowej OSiR. Dziś przyglądamy się kolejnemu, wartemu uwagi pomysłowi. Wyjątkowo aktualnemu, bo dotyczącemu bezpieczeństwa najmłodszych - dopiero co rozpoczął się przecież rok szkolny. Chodzi o strefę pożegnań i powitań dla rodziców i dzieci.
Jest wesoła, uśmiechnięta i ciekawa świata. Ma 7 lat. To „Marysia – dzielna wojowniczka”. Pod takim hasłem można znaleźć stronę dziewczynki na Facebooku. Po pierwszym kontakcie, nie wiedząc, że mała Marysia z Piotrkowa Trybunalskiego jest chora, nikt nie spodziewałby się, że nie może poruszać się o własnych siłach. Jeździ na wózku inwalidzkim. Rodzice dziewczynki wspólnie ze stowarzyszeniem Pokolenia IDEA postanowili pomóc stanąć dziecku na nogi, organizując „Maraton po zdrowie dla Marysi – dzielnej wojowniczki”.
W terenie zabudowanym jechał 137 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-letniego kierowcy lexusa – mieszkańca gminy Kobiele Wielkie, chłopak dostał mandat.
Zakończyły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę zbombardowania Sulejowa przez niemiecką Luftwaffe. W tegorocznych obchodach udział wzięli Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz i asysta honorowa Wojska Polskiego z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.