Jeszcze jeden miły akcent w Rozprzy z okazji jej powrotu w poczet polskich miast. W piątek z wyjątkowym podarunkiem od swoich mieszkańców do Rozprzy przyjechały władze gminy Wola Krzysztoporska.
Uroczystości związane z odzyskaniem przez Rozprzę praw miejskich odbyły się we wtorek w tamtejszej szkole podstawowej. Burmistrz Janusz Jędrzejczyk otrzymał akt nadania praw miejskich oraz symboliczne klucze do miasta. Nie zabrakło także części artystycznych.
Jeszcze w tym tygodniu otwarte zostanie miejskie lodowisko, które w Piotrkowie od kilkunastu lat działa w parku ks. J. Poniatowskiego. Ceny za korzystanie z lodowiska pozostają bez zmian.
Wielomiesięczne starania władz gminy Rozprza przyniosły skutek. Wszystko wskazuje na to, że Rozprza znów będzie miastem. Brakuje już tylko podpisu premiera.
Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego zorganizowany został w tym roku już po raz osiemnasty. Najlepszą kapelą tegorocznej imprezy jury wybrało Bydgoską Ferajnę.
Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego oficjalnie otwarty. Wydarzenie wróciło po pandemicznej przerwie, w tradycyjnej formie występów na żywo. W tym roku na miłośników folkowych brzmień czekała fundamentalna zmiana, ponieważ festiwal zamiast w Piotrkowie odbywa się w Wolborzu.
Wojewoda łódzki wspiera Rozprzę w staraniach o odzyskanie praw miejskich. Tobiasz Bocheński nie tylko wydał pozytywną opinię pod względem prawnym, ale także poparł starania władz gminy.
Piątek był ostatnim dniem przed reorganizacją targowiska miejskiego przy ul. Targowej, zwanego przez piotrkowian "Halą". Od najbliższego wtorku teren do handlowania zostanie znacząco ograniczony, a niektórzy kupcy będą musieli przenieść się w inne części miasta.
Piotrkowska Rada Miasta przyjęła korespondencyjnie trzy projekty uchwał dotyczące reorganizacji miejskiego targowiska przy Hali Targowej. Ograniczony zostanie teren targowiska do dwóch niewielkich placów, a także wskazano, czym będzie można handlować. Za projektami głosowało 14 radnych, 7 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu, a 1 był nieobecny.
Władze Rozprzy chcą, by miejscowość znów była miastem. Prawa miejskie utraciła w 1870 roku na mocy dekretu władz carskich. Był to odwet za pomoc oddziałom powstańczym Józefa Oxinskiego.