Władze Rozprzy chcą, by miejscowość znów była miastem. Prawa miejskie utraciła w 1870 roku na mocy dekretu władz carskich. Był to odwet za pomoc oddziałom powstańczym Józefa Oxinskiego.
Zgodnie z planowanymi przez władze miasta zmianami, targowisko miejskie zostanie znacznie ograniczone – nie będzie już obejmowało m.in. terenu wokół budynku Hali Targowej. By rozstawić stragan przy samej Hali trzeba będzie zapłacić 25 zł za metr kwadratowy powierzchni (dziś 3 zł). O zmianach, które wprowadzić chcą władze Piotrkowa właściciel Hali Targowej dowiedział się z mediów. - Nasze targowisko zostało wyeliminowane z targowisk na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, bez informowania nas o tym. Na jakiej podstawie zostaliśmy w ten sposób potraktowani? – pyta Roman Staszór.
- Nie ukrywajmy, to nie jest żadna reorganizacja, tylko likwidacja targowiska - tak lider kupców z ul. Targowej Tomasz Kowalewski podsumowuje pomysły dotyczące nowych zasad handlu w rejonie Hali Targowej. Projekt uchwały piotrkowskiej Rady Miasta zakłada ograniczenie terenu do targowania, a także wskazuje czym będzie można handlować. Kupcy zaapelują w tej sprawie do radnych, a na piątek (25 września) zapowiadają protest i blokadę ulic w rejonie Urzędu Miasta.
Sporo zmieni się wkrótce na piotrkowskim targowisku przy Urzędzie Miasta. Jeśli nasi radni przegłosują zaproponowane przez urzędników uchwały, uliczny handel w tej części miasta zostanie znacznie ograniczony.
Wygląda na to, że zapowiadane od miesięcy zmiany na targowisku miejskim przy Urzędzie Miasta wkrótce staną się faktem. Radni Piotrkowa właśnie dostali projekt uchwały, zgodnie z który handel zostanie ograniczony. Okazuje się, że zmiany dotkną nie tylko kupców z ul. Targowej, ale także tych handlujących przy ul. Cmentarnej.
Tuż przed południem ewakuowano pracowników Urzędu Miejskiego w Sulejowie. Do urzędników dotarła informacja, że w budynku podłożono ładunek wybuchowy. Służby przeszukały obiekt, alarm okazał się fałszywy.
Pomimo wcześniejszych zapewnień, piotrkowska policja wszczęła postępowanie w sprawie znieważenia pomnika Mikołaja Kopernika przed I LO w Piotrkowie. Jak tłumaczy oficer prasowy, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa miał złożyć Urząd Miasta. Przedstawiciele magistratu dementują jednak te informacje. Policja przesłuchała we wtorek Małgorzatę Pingot, uczestniczkę sierpniowej akcji.
Do najbliższego piątku można składać propozycje w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Do piotrkowskiego magistratu wpłynęło do tej pory pięć projektów.
W spór piotrkowskiego urzędu miasta z kupcami z ul. Targowej na prośbę Stowarzyszenia Kupców Regionu Piotrkowskiego włączyła się Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców. Wystosowała ona pismo do prezydenta miasta i radnych, w którym zarzuca, że targowisko przeszkadza mieszkańcom, szpeci okolicę oraz stanowi zagrożenie zdrowotne i sanitarne. Pada jednocześnie sugestia, że dużo lepszym punktem jest targowisko przy Dmowskiego, gdzie miałaby nawet powstać specjalna hala. Z zarzutami nie zgadzają się kupcy z Targowej, którzy odnieśli się do pisma podczas specjalnej konferencji.
Czy mieszkańcy Piotrkowa zapłacą więcej za śmieci? Nie wykluczone, że tak. Urząd Miasta ogłosił przetarg na wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych.