Trybunalska Alternatywa umieściła przy pomniku "Za Polskę i lud" tabliczkę z informacją, że propaguje on komunizm, ustrój totalitarny i powinien zostać usunięty z tego miejsca czyli z placu Niepodległości w Piotrkowie.
Radni Koalicji Obywatelskiej podczas czwartkowej (28.11.2024) konferencji zaprezentowali swój pomysł na modernizację targowiska przy hali targowej. Jaki był efekt złożenia projektu? Znamy odpowiedź miasta w tej sprawie.
Instytut Pamięci Narodowej zdecydował, że wzbudzający od lat emocje pomnik „Bohaterom za Polskę i lud 1939-1945”, który znajduje się na placu Niepodległości w Piotrkowie zostanie zdemontowany. - W takiej formie obiekt jest jednym z symboli komunizmu – czytamy w uzasadnieniu. Jednak Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków nie wyraził zgody na usunięcie pomnika. - Przedmiotowy pomnik stanowi element wpisanego do rejestru zabytków układu urbanistycznego śródmieścia miasta Piotrkowa Trybunalskiego – podkreślił konserwator.
To był prawdziwie kosmiczny wieczór, w piątek (22.11.2024) w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się pierwsza konferencja grupy AstroChrobry. "Sky is Not the Limit" pod takim tytułem młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego chciała zachęcić innych młodych piotrkowian do patrzenia w gwiazdy. Odbyło się ogłoszenie wyników konkursu astrofotografii, można było podziwiać zdjęcia profesjonalistów, ciekawe wykłady przybliżyły kosmiczne zagadnienia.
Oficjalne uroczystości związane z obchodami 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w poniedziałek (11 listopada) przed południem na placu Kościuszki w Piotrkowie. Uroczystość poprzedziła msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej, następnie odbyła się ceremonia wojskowa i złożenie wieńców pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza.
Młodzi piłkarze sulejowskiego Skalnika wygrali bilety na sobotni mecz Polska-Portugalia. Wszystko za sprawą zajęcia drugiego miejsca w III Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Nożnej 10-latków "Wakacje z Piłką – Szukamy Piłkarskich Janków".
Tomasz Matuszak, dyrektor Archiwum Państwowego w Piotrkowie, otrzymał prestiżową nagrodę Złotej Wieży Trybunalskiej, przyznawaną za wybitny wkład w rozwój Piotrkowa przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego. Nagroda ta jest jednym z najwyższych odznaczeń, jakie mogą otrzymać mieszkańcy miasta za zasługi w dziedzinie kultury, działalności społecznej oraz promowania regionu.
Stowarzyszenie "Trybunalska Alternatywa" złożyło oficjalną petycję do Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w sprawie wybudowania pomnika upamiętniającego ofiary ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Kresach w latach 1939-1947. Wcześniej złożony do budżetu obywatelskiego podobny projekt został odrzucony ze względów formalnych.
Zespół opiniujący Budżet Obywatelski negatywnie zaopiniował budowę pomnika Ofiar Rzezi Wołyńskiej. Miałby on stanąć bowiem na rondzie o tej samej nazwie na rogu al. 800-lecia i Wojska Polskiego.
Działacze „Trybunalskiej Alternatywy” chcą, aby na Rondzie Ofiar Rzezi Wołyńskiej lub w jego pobliżu powstał pomnik poświęcony tym wszystkim mieszkańcom Kresów, którzy zginęli z rąk ukraińskiego UPA. W czwartek w rocznicę tzw. krwawej niedzieli z 11 lipca 1943 roku kilkadziesiąt osób zebrało się przy al. 800-lecia Piotrkowa, aby upamiętnić ofiary rzezi.