Już od nieco ponad miesiąca urzędnicy przyjmują wnioski o dodatek węglowy. Tymczasem od środy (21.09.2022) Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim przyjmuje także wnioski o dodatek na inne surowce, które pozwalają ogrzać nasze domy. Zależnie od tego, czym ogrzewamy, po spełnieniu odpowiednich warunków, możemy otrzymać wsparcie w wysokości od 500 do 3 000 zł.
Druga edycja konkursu Literacka Podróż Hestii na najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży rozstrzygnięta. Kapituła wyróżniła książkę „Stan splątania” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel wydaną przez Wydawnictwo Literackie. Autorka nagrodzonej powieści otrzymała 50 tysięcy złotych. Mecenasem konkursu jest ERGO Hestia; organizują go wspólnie Fundacja Artystyczna Podróż Hestii i Fundacja Wisławy Szymborskiej.
Ogólny poziom wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa prezentowany przez dziennikarzy oraz specjalistów PR jest zadowalający. Istnieje jednak duży rozziew pomiędzy wiedzą teoretyczną a praktyką i codziennymi nawykami - wynika z badania „Postrzeganie cyberbezpieczeństwa przez dziennikarzy i specjalistów ds. PR w Polsce” przeprowadzonego przez Polską Agencję Prasową i zaprezentowanego na Kongresie Profesjonalistów Public Relations w Rzeszowie.
Wakacje dobiegły końca, ale w kinach liczba premier nie maleje. We wrześniu na widzów czekają świetne produkcje, a większość z nich, to polskie filmy zaczynając od „Kryptonimu Polska” z Borysem Szycem, przez komedię „Zołza” z Małgorzatą Kożuchowską, film o księdzu Kaczkowskim „Johnny” a kończąc na autobiografii Patryka Vegi „Niewidzialna wojna”.
83 lata temu, 1 września 1939 r., wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. Osamotnione w walce Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji przeprowadzonej później, 17 września. Konsekwencją stał się IV rozbiór Polski dokonany przez Hitlera i Stalina.
Termin na złożenie wniosku mija 15 września. Pula środków w programie grantowym wynosi aż 100 tys. zł brutto!
Piotrkowscy policjanci otrzymali informację z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie o zaginięciu dziewczynki. 10-latka miała podróżować taksówką do Sosnowca. Mundurowi szybko namierzyli pojazd i odnaleźli młodą pasażerkę, która bezpiecznie wróciła do rodziców. Jak się okazało, chciała odwiedzić poznaną w Internecie koleżankę.
Na liście leków refundowanych znajdzie się najdroższy lek świata, czyli Zolgensma. Jedna jego dawka kosztuje ponad 2 miliony dolarów. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o refundacji tego preparatu. Jak się okazało, nie każde dziecko chore na SMA będzie mogło skorzystać z refundacji.
Rozmowy z osobami mieszkającymi w miastach na temat transportu pokazują, że podejście do samochodów zmienia się, ale na razie zbyt wolno. Coraz częściej krytykujemy zachowania i nadmierne uprzywilejowanie kierowców. Młodsi rozmówcy rzadziej uważają własne auto za oznakę statusu społecznego. Jednak wybór środka transportu w oparciu o czas, wygodę, koszt i dostępność nadal zbyt często oznacza jazdę samochodem. Takie wnioski wyciągnęli socjolodzy z badania opinii przeprowadzonego wspólnie z organizacjami pozarządowymi w wybranych dużych miastach Polski.
Wakacje z osobą, która zamiast spędzać czas z bliskimi, trawi długie godziny przy służbowym telefonie, trudno nazwać wypoczynkiem. Zaawansowany pracoholizm może być zagrożeniem. Kiedy nie pozwalamy sobie na odpowiedni wypoczynek, mogą się pojawić problemy z motywacją do pracy, wypalenie zawodowe, pogorszenie się kontaktów z rodziną i współpracownikami, a nawet kłopoty zdrowotne.