W Boże Ciało w Piotrkowie odbędzie Koncert Chwały i Pokoju. Wydarzenie będzie nawiązywało do aktualnej sytuacji na świecie i będzie połączone z modlitwą o pokój.
Męski Różaniec odbył się w sobotę. We wspólnej modlitwie wzięło udział 55 mężczyzn.
Zwracający z daleka uwagę dwiema wieżami kościół pw. św. Małgorzaty i św. Augustyna w Witowie powstawał na przestrzeni 66 lat. Podobnie jak klasztor w Sulejowie, pełnił także funkcje obronne. Dziś stanowi ważną część historycznego dziedzictwa regionu, związaną z zakonem Norbertanów.
Setki ludzkich kości i stare wejście do zakrystii głęboko pod ziemią. To znaleziska, jakie odkopano przy okazji inwestycji, jaka będzie przeprowadzona w kolegiacie wolborskiej. Okazuje się, że o ile szczątki nie zaskoczyły specjalistów, to drugie odkrycie jest już mocno zaskakujące.
Koncert charytatywny organizuje Kościół Akademicki Panien Dominikanek w Piotrkowie. Zgromadzeni będą mogli posłuchać jazzowych brzmień.
Kościół św. Floriana w Sulejowie to nie tylko miejsce modlitwy, ale też ciekawy punkt na turystycznej mapie regionu. Ze względu na architekturę i położenie jest odwiedzany zarówno przez turystów, jak i studentów historii sztuki. Jest też niemym świadkiem najnowszej historii tej okolicy. Do tego Sulejów jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania regionu i do wypoczynku.
Rockowa Droga Krzyżowa odbyła się w piątkowy wieczór w Kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. Wyjątkową oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnił zespół muzyczny Daj Spokój.
Kościół Akademicki Panien Dominikanek ma nietypową propozycję dla mieszkańców regionu. Wierni, którzy chcieliby uczestniczyć w nabożeństwie upamiętniającym symboliczną mękę Chrystusa w drodze od Piłata na Golgotę, mogą skorzystać z pomysłu przeżycia tego czasu na rockowo.
Uciekający z ogarniętej wojną Ukrainy zatrzymują się w wielu miejscach w całej Polsce. Niektórzy na pewien czas trafiają także do Piotrkowa Trybunalskiego. Dotyczy to między innymi kilkunastu rodzin zastępczych, które swój azyl znalazły w Centrum Idei ku Demokracji przy Kościele Akademickim Panien Dominikanek.
36. edycja piotrkowskiego Męskiego Publicznego Różańca odbędzie się tym razem w pierwszą sobotę Wielkiego Postu. Poprzez rozważanie różańcowych tajemnic bolesnych będziemy starać się otwierać umysły i serca na krzyż, na cierpienia i wyrzeczenia własne oraz na nasz udział w przeżywaniu cierpienia przez inne osoby - zapowiadają organizatorzy.