Już w najbliższą niedzielę w Kościele katolickim rozpoczyna się Adwent. Dzień wcześniej, tj. w sobotę 2 grudnia 2023 r., ulicami miasta przejdzie 57. Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim.
Umowa z parafią Gomulin podpisana. Środki na renowację trafią do jednej ze świątyń na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Samorząd pozyskał na ten cel dofinansowanie ze środków funduszu Polski Ład w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
„Zaduszki Jazzowe u Panien” odbędą się w piątek (03.11.2023) o godz. 19:00 na scenie Centrum Idei Ku Demokracji przy Kościele Akademickim Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim (wejście od Pl. Kościuszki). Wystąpią Daniel Latorre (organy Hammonda), Piotr Krzemiński (trąbka) i Arek Skolik (perkusja). Wstęp wolny.
W sobotę, 2 września 2023 r. ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przejdzie 54. Męski Publiczny Różaniec. Tym razem wydarzenie zacznie się o pół godziny wcześniej niż zawsze.
Parafię Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie objęli redemptoryści z Prowincji Warszawskiej. W minioną niedzielę ich posługa została zainaugurowana podczas mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Marka Marczaka.
Długo wyczekiwany herb gminy Czarnocin poświęcono podczas uroczystej mszy odpustowej w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Sierpień jest miesiącem, podczas którego w Kościele katolickim obchodzi się kilka ważnych świąt maryjnych. W pierwszą sobotę, tj. 5 sierpnia 2023 r. odbędzie się również 53. Męski Różaniec ulicami Piotrkowa Trybunalskiego.
Gmina Czarnocin była jedyną gminą w powiecie piotrkowskim, która aż do tej pory nie miała swojego herbu, ale nareszcie się go doczekała.
Zakon redemptorystów ma poprowadzić parafię Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie - takie nieoficjalne informacje dotarły do naszej redakcji. Zmiana miałaby nastąpić po wakacjach.
Jednym z zabytków Radomska, jest drewniany kościół z XVIII wieku. Wyjątkowo prezentuje się zarówno jego architektura zewnętrzna, ale także środek skrywa ciekawe i warte uwagi elementy. Dla wiernych najważniejsze są zwłaszcza dwa z nich - obraz patronki oraz znajdująca się tu od niespełna dwóch lat relikwia.