Advertisement

Uroczyste poświęcenie herbu gminy Czarnocin

Region Środa, 16 sierpnia 20235
Długo wyczekiwany herb gminy Czarnocin poświęcono podczas uroczystej mszy odpustowej w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Ładuję galerię...

Daty nie wybrano przypadkowo, bo do tego właśnie święta i jednocześnie do wezwania kościoła w Czarnocinie nawiązuje symbolika nowo nadanego gminie herbu. Przedstawia on białą lilię, oznaczającą Matkę Boską i unoszące ją ku niebu dwa anioły (stąd niebieskie tło).

Herb jest wyprowadzony od najstarszego elementu naszego terenu, czyli od parafii i jej wezwania. Chciałbym podkreślić, że poświęcenie herbu podczas tego święta miało intencję zawierzenia gminy patronce naszego kościoła - powiedział Roman Miksa, wójt gminy Czarnocin.

Gmina Czarnocin była jedyną gminą w powiecie piotrkowskim, która do tej pory nie miała swojego herbu. Starania o nadanie go rozpoczął w 2016 roku obecny wójt Roman Miksa. Całość prac koordynowała sekretarz gminy Honorata Krajewska. Długotrwały i zawiły proces oficjalnie zakończył się 28 czerwca tego roku. Rada Gminy Czarnocin przyjęła wtedy uchwałę, zatwierdzającą herb, a także flagę i pieczęć. Uroczystość w szerszym gronie mieszkańców to zwieńczenie tego sukcesu.  

Dzisiejsza eucharystia jest szczególnie uroczysta ze względu na to, że jako samorząd gminy oraz cała wspólnota gminna i parafialna, przynosimy nowo powstałe insygnia herbowe, które stały się nieodłącznym znakiem gminy Czarnocin. Przynosimy herb, flagę gminy oraz trzy pieczęcie, prosząc o poświęcenie i pobłogosławienie, aby od tej chwili przez kolejne lata, dziesięciolecia i wieki funkcjonowały w życiu gminy Czarnocin - mówił podczas mszy wójt Roman Miksa.

W uroczystości uczestniczyli między innymi wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba i starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.


Szersza relacja z tego wydarzenia będzie prezentowana w tym tygodniu w jednym z “Faktografów”, emitowanych na antenie Strefy FM o 14:30. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

5


Advertisement
Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)16.08.2023 10:12

Myślę, że nawet miss świata nie ma w swoim portfolio tylu zdjęć co marszałek Zbigniew Ziemba.

112


Herold ~Herold (Gość)16.08.2023 16:30

Na co mnie to potrzebne w codziennej rzeczywistości? zrobione za pieniądze podatników przez jakiś heroldów.Lepiej te pieniądze przeznaczyć na np.onkologie dziecięca

80


badminton ~badminton (Gość)16.08.2023 14:08

Czarnocin rozkwitnie dzięki herbowi.Brawo ciemniaki.

40


Geppetto ~Geppetto (Gość)16.08.2023 10:34

Cóż za news, aż chce się żyć. A niechby tylko spróbowali nie poświęcić, to mieliby ze mną do czynienia.

41


Gtt2e ~Gtt2e (Gość)16.08.2023 10:21

Brawo ???? panie wójcie. Nie zmarnował pan dwóch kadencji. Podziękowania dla współpracowników

15


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat