Artykuły do tagu: kolegiata

Olga Bończyk wystąpi w Wolborzu
Przed nami ostatni już w tym roku koncert Letniego Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej. Wystąpi, w muzycznym projekcie pt. Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego, Olga Bończyk. Akompaniował jej będzie honorowy Obywatel Gminy Wolbórz, Robert Grudzień, dyrektor festiwalu.
Trwa Letni Festiwal w kolegiacie wolborskiej
Dwa pierwsze koncerty XIV Festiwalu w wolborskiej kolegiacie już za nami. W ramach wydarzenia zaplanowano jeszcze dwa kolejne.
Letni festiwal w Wolborzu wystartował
Maciej Miecznikowski brawurowo rozpoczął XIII Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej. Festiwal odbywa się pod patronatem burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa.
Koncert kolęd w Kolegiacie Wolborskiej
W niedzielę 30 grudnia w kolegiacie wolborskiej będzie można posłuchać kolęd w znakomitych aranżacjach.
Letni festiwal w kolegiacie wolborskiej wystartował
Niezwykłym koncertem zainaugurowany został Letni Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej. W niedzielny wieczór (15.07.) publiczność usłyszała fragmenty twórczości Juliusza Słowackiego – ulubionego poety marszałka Józefa Piłsudskiego w wykonaniu znakomitego aktora Olgierda Łukaszewicza. Artyście towarzyszyli muzycy Georgij Agratina, grający na fletni pana i cymbałach koncertowych, Robert Grudzień oraz Anna Zagdańska, mezzosopranistka. Koncert poprowadziła tradycyjnie pani Nina Pol.
Letni Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej
Już w najbliższą niedzielę rozpoczyna się Letni Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej. W pierwszym koncercie wystąpi znany aktor Olgierd Łukaszewicz.
Wolbórz: Maciej Zakościelny w roli narratora
Po raz kolejny w murach wolborskiej kolegiaty zabrzmiała muzyka sakralna. Tym razem mieszkańcy mogli wysłuchać oratorium poświęconego rocznicy Chrztu Polski.
Będą śpiewać pieśni patriotyczne
W ramach obchodów Święta Niepodległości burmistrz Wolborza zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z tenorem Teatru Wielkiego w Łodzi Krzysztofem Marciniakiem przy akompaniamencie Bogny Dulińskiej. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 11.30 w kolegiacie wolborskiej.
Festiwalowe lato w Wolborzu zakończone
W niedzielę odbył się ostatni koncert w ramach VIII Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej pod hasłem „Miniatury Baroku". Tym razem przed słuchaczami wystąpił duet z Warszawy - grający na trąbce Tomasz Marczak i towarzyszący mu na organach Andrzej Sochocki. Obaj koncertują razem od 16 lat. Trąbka i organy – to raczej nietypowe połączenie w muzyce, które jednak zachwyca słuchaczy.
Modlitwa o pokój w kolegiacie wolborskiej
W niedzielę w kolegiacie wolborskiej wystąpiła wrocławska Grupa 44 ze spektaklem literacko-muzycznym "Modlitwa o pokój".

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat