Jedna z najokazalszych i najmłodszych zarazem kamienic przy alei 3 Maja. Budowano ją z myślą o siedzibie gubernialnej Izby Skarbowej. Jak się jednak okazało, urzędnicy nie cieszyli się zbyt długo nowym nabytkiem. Niewiele również brakowało, by kompletnie strawił ją ogień...
Trwają prace wykończeniowe nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Brzozie. Pod czujnym okiem wójta gminy Grabica Edwardy Wójcik powstaje projekt wystroju wnętrza obiektu, którego budowa ruszyła w ubiegłym roku.
Przetarg na budowę wodociągu i trzy dotyczące modernizacji dróg Urząd Gminy w Czarnocinie ma już za sobą.
Pięciu nietrzeźwych kierowców i jednego rowerzystę na podwójnym gazie zatrzymała minionej nocy piotrkowska policja.
Policjanci z komisariatu w Kamieńsku zatrzymali 17-latka z powiatu piotrkowskiego w związku z rozbojem dokonanym na innym 17-letnim mieszkańcu gminy Kamieńsk.
Szesnastolatek z Tomaszowa Mazowieckiego podkradał matce pieniądze i wszystko przegrywał na automatach do gry. W sumie nieletni hazardzista przepuścił ponad 2 tysiące złotych.
Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą, opierając się na materiałach własnych, przeszukali jedno z mieszkań na osiedlu Jagiellońskim. Znaleziono kilkadziesiąt "wypalanek". 23-letniemu piratowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
To wręcz niewiarygodne, ale niestety prawdziwe. Na przestrzeni ostatnich tygodni tomaszowska Komenda Powiatowa Policji odnotowała kilka zdarzeń, w których głównymi bohaterkami okazywały się pijane matki.
Poszukiwany od blisko 3 lat bandyta wpadł w policyjną zasadzkę w powiecie tomaszowskim. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
Policjanci z Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim od września 2006 roku rozpracowywali jedną ze zorganizowanych grup przestępczych o charakterze zbrojnym. Gang na terenie całego kraju „trudnił się” napadami rabunkowymi, wymuszeniami rozbójniczymi, kradzieżami z włamaniem do samochodów, domów i mieszkań, handlem bronią, porwaniami dla okupów oraz przemytem i handlem narkotyków na dużą skalę.
Realizowane czynności operacyjne dały podstawę do wszczęcia kilku śledztw nadzorowanych przez Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim.
Jeden sędzia zwykł tuż przed rozpoczęciem rundy rewanżowej mawiać: “Marchewka jest droższa na wiosnę” i podwyższał cenę za ustawienie meczu. Drugi zasmakował w wędlinach produkowanych przez sponsora jednej z drużyn naszego regionu, a jeszcze innemu jako łapówkę wręczono… gęsi. Okręg piotrkowski nie był wolny od korupcji.
“Korupcja zżera polski futbol” – od kilkunastu dni to zdanie powtarza większość polityków. Zupełnie jakby zjawisko kupowania meczów był czymś absolutnie nowym, jakby dopiero teraz ujrzało światło dzienne, jakby wcześniej nikt o nim nie słyszał, nikt się z korupcją nie spotkał, nikogo do sprzedawania nie namawiano…