Do Piotrkowa powraca akcja "Tniesz, bo wiesz". Już we wtorek będzie można bezpłatnie ściąć włosy, które zostaną przekazane na wsparcie dla pacjentek onkologicznych.
„Przygotujmy się wspólnie do walki z wakacyjnymi niedoborami krwi” – pod takim hasłem Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przygotowuje akcję zbiórki krwi. Wydarzenie zaplanowane jest na wtorek - 21 czerwca.
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy oraz Stowarzyszenie Wędkarskie "Malik" zorganizowały wspólne obchody Dnia Dziecka 2022. Z tej okazji odbyły się zawody wędkarskie. Impreza powróciła po dwuletniej przerwie związanej z pandemią koronawirusa.
Coraz cieplejsze weekendy sprzyjają spotkaniom przy grillu, a w polskiej tradycji z pieczoną kiełbaską idzie zazwyczaj piwo. W Piotrkowie tradycje piwowarskie są liczone od 1487 roku, a od 2015 roku działa tu Muzeum Piwowarstwa, które dziś proponujemy odkryć na nowo.
Od czerwca do grudnia 2021 roku liczba kolizji i wypadków na przejściach dla pieszych w Piotrkowie Trybunalskim wzrosła o 30% w porównaniu do analogicznego okresu 2020 roku. Na każdych 10 tys. mieszkańców przypadło 1,8 takiego zdarzenia. Na tle innych miast w Polsce oznacza to istotny spadek bezpieczeństwa pieszych. W stolicy dawnego województwa piotrkowskiego miejscem najbardziej niebezpiecznym dla pieszych okazała się ul. Wojska Polskiego.
Zespoły Enej i Oreada, a także Czadoman zaprezentowały się w sobotę mieszkańcom naszego regionu z okazji Dni Wolborza. W niedzielę przygotowano głównie atrakcje dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.
Sportowy Klub Modelarski RC we współpracy z Urzędem Gminy w Rozprzy zorganizował wyjątkowy Dzień Dziecka. Na łąkach między Milejowem a Łazami Dużymi odbył się pokaz zdalnie sterowanych modeli samolotów oraz konkursy dla dzieci.
Piknik naukowy z Politechniką Częstochowską oraz Naukowy zawrót głowy to dwa równolegle trwające wydarzenia w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Od czerwca obsługą i wypłatą świadczenia 500 plus zajmuje się tylko Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dla osób pobierających świadczenie wychowawcze oznacza to nowe terminy wypłat. Pierwsze przelewy z ZUS na nowy okres świadczeniowy już trafiły na konta rodziców. W tym tygodniu ZUS przeleje łącznie blisko 600 mln zł. W następnych dniach będą realizowane kolejne terminy wypłat.
Zaczynali od pomysłu wprowadzenia do szkoły mundurków. Potem były tysiące tematów: politycznych, rozrywkowych i społecznych. Przemaglowali katastrofę smoleńską, epidemię, ruch antyszczepionkowy, a teraz wojnę na Ukrainie. Tematów jest bez liku, chętnych do dyskusji też, a i – mimo trudnej sytuacji na świecie – dobrego humoru nie brakuje. Robert Gala i Marcin Cecotka magazyn Magiel w radiu Strefa FM prowadzą już 15 lat, i obaj zapowiadają, że na tym nie koniec.