- Przez ten dym nie możemy otworzyć okien w naszych mieszkaniach - mówią załamani mieszkańcy kamienicy przy ulicy Słowackiego 34 D w Piotrkowie.
Miał być pierwszym z trzech zaplanowanych. Został jedynym. Lokum znalazło tu 18 rodzin oficerskich i podoficerskich. Wzniesiony na terenie koszar taboru, kosztował przeszło 261 tys. złotych.
82 strażaków z powiatu tomaszowskiego przez ponad 15 godzin gasiło pożar dachu niedoszłej szwalni w Twardej.
Rozbiórka kamienicy przy ulicy Starowarszawskiej 27 w Piotrkowie dobiega końca. W tym roku wyburzenie żadnej miejskiej kamienicy nie spowodowało chyba tak dużych kontrowersji.
Dawna siedziba Narodowego Banku Polskiego w Piotrkowie przy ul. Dąbrowskiego 7 nadal nie ma nowego właściciela.
12 milionów złotych – aż tyle udało się zaoszczędzić podczas budowy Sądu Rejonowego w Piotrkowie. Wstępny kosztorys zakładał, że budowa będzie kosztować 28 milionów złotych.
Dzieci z Domu Dziecka w Sulejowie już wkrótce przeniosą do Czarnocina. W przyszłości być może zamieszkają w pałacyku w Bujnach.
Mieszkańcy oficyny przy ul. Starowarszawskiej 25 w Piotrkowie obawiają się o swoje zdrowie i życie. Ściany ich mieszkań drżą i pękają, bo tuż obok rozbierany jest budynek TBS-u. - Przez tę rozbiórkę nasz dom może się zawalić - mówią załamani piotrkowianie.
- W umowie podpisanej z firmą, która wykonuje remont, termin zakończenia prac przewidziany jest na 30 listopada br., ale roboty budowlane są bardzo przyśpieszone i w tej chwili mam zapewnienie, że w drugiej połowie października remont powinien się zakończyć. Właściwie w tej chwili trzeba położyć kamień na taras, na schody, na balkony. Trzeba tylko dopracować detale – mówi Ewa Kamińska, dyrektor piotrkowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st.
Kolejne ruiny na Starym Mieście zamierza wkrótce wyburzyć magistrat. Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozstrzygnęło już przetargi na wykonanie rozbiórek pustostanów.