Radomszczańscy policjanci zatrzymali dwoje mieszkańców gminy Kobiele Wielkie zamieszanych w rozprowadzanie i produkcję znacznych ilości narkotyków. W ich mieszkaniu i w wynajmowanym na terenie Częstochowy lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 14 kg różnych narkotyków w tym marihuanę, amfetaminę tabletki ecstasy, haszysz i 27 sadzonek konopi. Znaleziono też substancje służące do produkcji narkotyków.
O takiej możliwości poinformował w piątek wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra podczas wspólnej wizyty w Piotrkowie z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Wojciech Murdzek odwiedził Mediatekę 800-lecia, piotrkowską filię UJK, a w Rynku Trybunalskim rozmawiał z dziennikarzami.
Kryminalni z tomaszowskiej komendy zatrzymali 36-latka, który kierował BMW pomimo dożywotniego zakazu sądowego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Posiadał cały wachlarz środków odurzających. Mężczyzna miał już wcześniejsze konflikty z prawem. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Na terenie Nadleśnictwa Piotrków strażacy i leśnicy kontrolowali w czwartek wytypowane punkty czerpania wody. Sprawdzili stan dojazdów pożarowych i praktyczną możliwość poboru środka gaśniczego. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do ewentualnego pożaru na terenach leśnych. Kontrolą objęto obszary należące do leśnictwa Przygłów i Grzegorzówka.
"STOP likwidacji miejsc pracy", "Wasze decyzje, Nasze życie". Powodem piątkowej demonstracji pod Urzędem Miasta są kolejne zmiany w organizacji pracy targowiska przy Hali Targowej. Zaczęło się od podwyżek cen i nowych opłat, a aktualny projekt uchwały zakłada znaczne ograniczenie terenu do handlowania, a także zezwala na handel tylko wyrobami spożywczymi i płodami rolnymi. - To nie jest reorganizacja, tylko likwidacja – twierdzą kupcy.
Sesja Rady Miasta, na której będą odczytane wyniki korespondencyjnego głosowania radnych m. in. w sprawie zmian na targowisku przy hali, odbędzie się w najbliższą środę 30 września.
Jakakolwiek decyzja nie zapadnie, będzie ona trudna i kontrowersyjna.
Mało kto pamięta, że z podobnym problemem musieliśmy zmierzyć się już kiedyś, wiele lat temu...
Piątkowy poranek, 2 września 1927 roku. Piotrków budzi się do życia. Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że będzie to dzień, który wiele osób zapamięta na długie lata. Mimo głośnych protestów ze strony sprzedających i kupujących, z Placu Targowego w pobliżu klasztoru Bernardynów zniknął ostatni stragan.
Ilu mieszkańców Piotrkowa posiada na koncie kwoty z sześcioma zerami? Co roku takie informacje przekazuje piotrkowski Urząd Skarbowy.
Pożarem samochodu skończyło się zderzenie z betonowym przepustem w miejscowości Truszczanek w gminie Rozprza. W czwartkowe popołudnie (02.07) około godziny 14.40 osobowe auto zjechało do rowu, po czym stanęło w płomieniach.
Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim po rocznym śledztwie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Kamilowi D., który po pijanemu rozbił samochód na autostradzie A1. Może mu grozić do 12 lat więzienia.
W najbliższy poniedziałek otwarty dla ruchu zostanie odcinek wyremontowanej ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie, na tzw. Ryneczku.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło we wtorek (30 czerwca) na trasie S8 pomiędzy węzłami Sieradz–Wschód a Sieradz–Południe. Zderzyły się tam dwa samochody ciężarowe. Jeden z nich zaparkowany był na pasie awaryjnym. Sprawcą kolizji był 30-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego.