Artykuły do tagu: Zdrowie

Dr Gierczyński: Polacy żyją o trzy lata krócej, niż statystyczny Europejczyk
Średnie dalsze trwanie życia w chwili urodzenia jest w Polsce o 3 lata krótsze, niż średnia w UE – powiedział ekspert zdrowia dr n. med. Jakub Gierczyński. We wszystkich krajach postsocjalistycznych żyje się krócej, niż w Europie Zachodniej. Jedynie Czesi zbliżają się do średniej w całej UE.
Piotrkowski magistrat otrzymał kolejny defibrylator
Wiceprezydent Piotrkowa Adam Karzewnik odebrał z rąk przedstawiciela Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przenośny defibrylator. W Rynku Trybunalskim trwa piknik zorganizowany przez tę instytucję wspólnie z jedną z firm ubezpieczeniowych.
Choroba afektywna dwubiegunowa i jej konsekwencje
Moja mama od ponad 15 lat cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. Jej objawy mają wpływ na zachowanie mamy. Bywają okresy, że wszystko jest w porządku, mama normalnie zajmuje się domem i dobrze nas traktuje. Przerażające są jednak te tygodnie, kiedy tata jest dla niej dosłownie nikim, mama zachowuje się agresywnie wobec niego. Potrafi go uderzyć, a później skarży się wszystkim, że to tata stosuje przemoc wobec niej. Mama jest też niekonsekwentna, jeśli chodzi o wizyty u lekarza i branie leków. W okresach napadu choroby bardzo się izoluje od wszystkich, ma też objawy depresji. Martwię się o nią i bardzo zależy mi na dobrych relacjach w rodzinie. Nakłaniam ją na regularne wizyty u lekarza, ale ciężko mi ją przekonać. Czy gdyby brała leki przez cały czas, byłaby w lepszym stanie? – pyta Agnieszka.
Co trzecie dziecko w Polsce skarży się na pogorszenie wzroku. Warto temu zaradzić jeszcze przed pierwszym dzwonkiem
Druga połowa sierpnia to dla wielu dzieci i rodziców czas przygotowań do nowego roku szkolnego. Warto pamiętać, że podręczniki i przybory nie wystarczą do sprawnej nauki. Zadbać trzeba również o dobry wzrok, zwłaszcza że w ciągu minionego roku co trzecie dziecko skarżyło się na pogorszenie widzenia. Jednocześnie aż 29% uczniów nie było w tym czasie na badaniu wzroku. Tymczasem nawet niewielkie upośledzenie wzroku może poważnie utrudniać prawidłowy rozwój.
Karetka w Grabicy wyposażona w nowoczesny defibrylator
Zespół Ratownictwa Medycznego, który stacjonuje w Grabicy, otrzymał najnowocześniejszy defibrylator.
Cebula dymka – zdrowa, smaczna i łatwa w uprawie
Cebula dymka to bezproblemowe w uprawie warzywo, które warto posadzić w przydomowym ogrodzie, a nawet w balkonowej skrzynce. Uważa się ją za jedno z najstarszych warzyw uprawnych na świecie, gdyż badania archeologiczne dowodzą, że ludzie powszechnie uprawiali ją co najmniej pięć tysięcy lat p.n.e. Choć cebula dymka jest popularna w polskiej kuchni, mało mówi się o jej bogatych walorach odżywczych i leczniczych. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na uprawę cebuli dymki?
Oddział dziecięcy w PCMD wznawia pracę
Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim, poinformowało, że po półtoramiesięcznej przerwie oddział dziecięcy Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie, znów będzie przyjmował małych pacjentów. Wznowienie działalności, zaplanowano na poniedziałek (16 sierpnia).
Niedzielski: prawdopodobieństwo lockdownu jest mniejsze niż w poprzednich falach
Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski pytany w czwartek w radiu RMF FM o możliwe obostrzenia podczas czwartej fali zaznaczył, że jeżeli takie zostaną wprowadzone, to będą dotyczyły regionów z niskim poziomem wyszczepienia.
Sen. Do czego jest nam potrzebny?
Spokojny nocny wypoczynek działa na nasz organizm oczyszczająco. Sen to reset naszego mózgu, który zapewnia regenerację komórek. Kiedy śpimy, wzmagają się procesy budulcowe, więcej krwi dopływa do naszych mięśni, uwalnia się hormon wzrostu, regeneruje się nasz system przemiany materii. Układ nerwowy odpoczywa, mózg przetwarza i zapamiętuje wszystko to, czego nauczyliśmy się w ciągu dnia. Sen jest niezwykle istotny dla naszego zdrowia. Niestety, nie zawsze możemy się nim cieszyć. Co robić, gdy pojawi się bezsenność?
Street workout i kalistenika - czym się różnią?
Kalistenika i street workout pozornie mogą wydawać się synonimami, wszak oba te sporty w gruncie rzeczy polegają na tym samym, to jest: na ćwiczeniach z ciężarem własnego ciała. Jest to jednak co innego. Jakie dzielą podobieństwa, jakie występują różnice? Który trening będzie bardziej odpowiedni?
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat