Do maratonu wyborczego coraz bliżej. Poszczególne komitety i partie przedstawiają więc Polakom swoje – przede wszystkim socjalne – propozycje. Mówili o nich na antenie Radia Strefa FM radni wojewódzcy: Beata Dróżdź (PiS) i Dariusz Klimczak (PSL).
Nauczyciele z Półwyspu Iberyjskiego gościli w piątek w piotrkowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 2. Portugalka Ana Castro oraz pochodzący z Katalonii Simó Bennasar przygotowali dwuczęściową prezentację, pierwsza część była tradycyjna, natomiast druga skupiała się na interakcji z uczniami poprzez zastosowanie aplikacji na telefony komórkowe.
W tłusty czwartek jak Polska długa i szeroka na stołach królują pączki i faworki. Aby tradycji stało się zadość, w gminie Grabica delegacje z czterech Kół Gospodyń Wiejskich (z Krzepczowa, Boryszowa, Ostrowa i Żychlina) zakasały rękawy i przygotowały mnóstwo słodkości. Stara ludowa tradycja mówi, że ten kto w tłusty czwartek nie zje pączka, nie będzie miał szczęścia. Panie wzięły sobie te słowa do serca i beztrosko oddały się tłustoczwartkowej rozpuście. Wszyscy mogli objadać się do woli.
Po wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Izraela wielu z nas poczuło się jak na ciężkim kacu: co najmniej źle. Czy w słowach Israela Katza były same niegodziwości i kłamstwa, czy jednak można w nich dopatrzyć się odrobiny prawdy? Smutnej i niewygodnej?
W czwartek 28 lutego, na 52 dni przed Wielkanocą, obchodzimy tłusty czwartek. Niektórzy z nas zjedzą dziś mnóstwo pączków. Podobno tak każe tradycja.
Jeden pączek to aż 300 kcal. Jeśli zaplanowaliście, że zjecie trzy, to... zdecydowanie za dużo, ale jeden w sam raz. Tak radzi dietetyk. Dziś tłusty czwartek i właśnie o tłuszcz pytamy eksperta – Magdalenę Kościańską, dietetyk z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.
Turniej w tenisa stołowego już po raz trzeci został zorganizowany w Uszczynie. Mieszkańcy gminy Sulejów już od soboty mogli uczestniczyć w zawodach powalczyć o nagrody.
700 zł padło łupem oszusta, który udawał serwisanta firmy obsługującej terminale z doładowaniami. W rozmowie telefonicznej z ekspedientką jednego ze sklepów znajdujących się na terenie powiatu opoczyńskiego sprawca wyłudził kody do doładowań na telefony komórkowe.
Nad odpowiedzią na to pytanie zastanawiali się uczniowie z ZSP CKU w Szydłowie biorący udział w międzynarodowym spotkaniu w Norwegii w ramach projektu "We are the Same". Młodzi ludzie z Polski, Włoch, Holandii i oczywiście Norwegii rozmawiali o znaczeniu rodzinnej mowy dla tożsamości narodowej i tradycji.
Po co w ogóle są archiwa? Kto najczęściej z nich korzysta? Dlaczego w tym piotrkowskim nie znajdziemy informacji na temat Bitwy pod Grunwaldem? O to wszystko – w setną rocznicę Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim – pytamy dyrektora tej placówki dr. Tomasza Matuszaka.