W kwietniu 1793 roku do Piotrkowa wkroczyły wojska pruskie pod dowództwem gen. Möllendorfa. To efekt II rozbioru. Prusacy panowali w naszym mieście do 1806 roku. Przez kolejne 25 lat miastem ponownie rządzili Polacy. Po 1831 roku Piotrków przeszedł pod panowanie rosyjskie.
Na koniec 2018 r. ponad 747 tys. emerytów w kraju dorabiało do świadczenia pobieranego z ZUS. Liczba pracujących emerytów wzrosła przez ostatnie 4 lata o 30%. W naszym województwie dodatkowe dochody na koniec ubiegłego roku miało blisko 13% łódzkich emerytów, czyli 53 tys. spośród wszystkich emerytów w województwie.
Zbliża się rozpoczęcie prac na odcinku „A” autostrady A1 od węzła Tuszyn do Piotrkowa Trybunalskiego. Już podczas najbliższego weekendu sukcesywnie wprowadzana będzie organizacja ruchu, obowiązująca w I etapie budowy.
Pizza powstała we Włoszech, lecz serwuje się ją na całym świecie i to w różnym wydaniu. Jedną z najciekawszych a zarazem najsmaczniejszych jest pizza nowojorska, która różni się nieznacznie od tej klasycznej ze słonecznej Italii. I nie chodzi tutaj o grubość ciasta. Jak powstała i gdzie te różnice? Odpowiedzi w poniższym tekście.
Plaża piaskowa, wielofunkcyjne boisko sportowe, własna piekarnia i ekologiczne ogrzewanie to tylko część oferty piotrkowskiego przedszkola „Okruszek”. Właścicielka placówki pomyślała dosłownie o wszystkim, by zapewnić dzieciom to, co najlepsze. Przedszkole już niedługo zajmie się także szkoleniem młodych mistrzów, gdyż w planach jest przekształcenie placówki na przedszkole sportowe.
W 2030 roku 90% województwa łódzkiego będzie miało charakter stepowy lub pustynny - mówił we wtorek podczas nadzwyczajnej sesji Sejmiku radny Andrzej Owczarek powołując się na oficjalne analizy rządowe. Radni debatowali w Sulmierzycach na temat sytuacji rolnictwa w Łódzkiem.
Wszyscy mieszkańcy Rozprzy mogli sprawdzić stan swojego zdrowia. To za sprawą pikniku zdrowotnego, który w poniedziałek odbył się w Centrum Medyczno-Usługowym. Wszyscy przybyli mogli m.in przebadać swój słuch, wzrok, cholesterol, a nawet sprawdzić stan swoich kości w osteobusie.
Od 1 kwietnia busy, które kursowały na trasie Piotrków – Koło zostały zlikwidowane. Powód to nierentowność linii. Mieszkańcy tej miejscowości zastanawiają się czy zostali odcięci od świata na dobre.
Była jednym z kultowych miejsc na gastronomicznej mapie Piotrkowa czasów PRL-u. To także jedyna w tamtym okresie piotrkowska kawiarnia kategorii pierwszej. Tu nie wypadało nie bywać. Charakterystyczny neon – filiżanka z unoszącymi się nad nią wonnymi obłoczkami kawy – jeden z najpiękniejszych w Piotrkowie, wieczorami zachęcał do przestąpienia progu lokalu. „Jubileuszowa” mieściła się w sercu piotrkowskiego śródmieścia, w budynku wzniesionym w stylu modernistycznym specjalnie dla ówczesnego PSS „Społem”.
W Woli Krzysztoporskiej odbyło się w czwartek spotkanie dotyczące możliwości pozyskania funduszy europejskich. Uczestnicy poznali aktualną ofertę wsparcia projektów inwestycyjnych dla przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek podległych, organizacji pozarządowych oraz osób fizycznych.