- Uszanowałbym każdą decyzję - tak do wydarzeń związanych z organizacją referendum na antenie Strefy FM odniósł się prezydent Krzysztof Chojniak. Losy referendum w Piotrkowie rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.
Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w inicjatywie 'Królewska Roszada' organizowanej przez Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie. Impreza miała na celu promocję gry w szachy wśród najmłodszych.
Trwa przebudowa budynku dawnego dworca PKS w Piotrkowie. To drugi etap utworzenia przy ul. Grota-Roweckiego Powiatowego Centrum Przesiadkowego.
Pasażerowie korzystający z Powiatowego Centrum Przesiadkowego w Piotrkowie zwracają uwagę na brak rozkładów jazdy dotyczących kursów dalekobieżnych. Jak się dowiedzieliśmy, za ich brak odpowiadają sami przewoźnicy.
Forum rolnicze powiatu piotrkowskiego odbyło się w Hotelu Górskim w Proszeniu. Dwudniowe wydarzenie poświęcone było polsko-duńskiej współpracy w zakresie hodowli trzody chlewnej i innowacyjnego rolnictwa.
W III Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie w sobotę zorganizowano dzień otwarty. Ósmoklasiści mogli nie tylko poznać nauczycieli i zwiedzić szkołę, ale także wziąć udział w grach, zabawach i eksperymentach.
- To jeszcze nie koniec. Szanowni Państwo z Urzędu to jeszcze nie czas na kawę i ciasteczka - zapowiada Agnieszka Chojnacka, pełnomocnik grupy referendalnej, która zbierała podpisy pod wnioskiem o odwołanie prezydenta Krzysztofa Chojniaka. Inicjatorzy zapowiedzieli złożenie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.
Inicjatorzy referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka zapowiadają złożenie skargi na decyzję komisarza wyborczego, który odrzucił ich wniosek. Swoich racji chcą dochodzić przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Łodzi. Komisarz wniosek odrzucił, ponieważ za wadliwe uznano około 30% złożonych podpisów popierających inicjatywę referendalną.
Komisarz wyborczy w Piotrkowie odrzucił wniosek mieszkańców miasta o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydenta Krzysztofa Chojniaka przed końcem kadencji. Powodem jest niewystarczająca liczba prawidłowo złożonych podpisów przez osoby popierające inicjatywę referendalną.
Tłumaczenie języka niemieckiego to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które nie posiadają wystarczających umiejętności językowych i doświadczenia. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na zlecenie profesjonalnym biurom tłumaczeń przekładania dokumentów, tekstów marketingowych i innych materiałów z języka niemieckiego na polski lub odwrotnie.
Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele plusów, które na pewno zapewnią wsparcie dla rozwoju Twojego biznesu na arenie międzynarodowej.