O rozwoju kształcenia zawodowego w CRE

Czwartek, 25 maja 20232
W Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie odbyła się dziś konferencja "Edukacja, Partnerstwo, Rynek Pracy". Spotkanie poświęcone było rozwojowi kształcenia zawodowego w regionie.

Ładuję galerię...

W konferencji udział wzięli przedstawiciele samorządów oraz dyrektorzy szkół m.in. z Piotrkowa, Bełchatowa oraz Tomaszowa. Rozmawiano przede wszystkim o współpracy i rozwoju tego rodzaju kształcenia. 

Celem dzisiejszej konferencji jest zawiązanie i potwierdzenie współpracy. Otoczkę rynku pracy tworzą nie tylko szkoły, ale także uczniowie, pracodawcy, czy słuchacze szkół zawodowych. Chodzi o to, aby dać umiejętności i kwalifikacje, możliwości wykonywania zawodów, takich, które są potrzebne na rynku pracy. Wiemy, jak dynamiczny jest on w ostatnich latach. Nie zmagamy się z bezrobociem. Jest wręcz przeciwnie, tendencja się odwróciła. Nie ma jednak wątpliwości, że wyzwaniem dla wszystkich, którzy tworzą system edukacji, aby dostosować się do rynku pracy. Chodzi o to, aby osoby kończące edukację, łatwo na rynku pracy się odnajdywały - podkreślał wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba.

 

Spotkanie było podzielone na dwie części. W pierwszej z nich uczestnicy wysłuchali wykładów na temat m.in. współpracy szkół z przedsiębiorcami, refundacji wynagrodzeń młodocianych pracowników czy uwarunkowań prawnych współpracy szkoły zawodowej z pracodawcą.  Drugą częścią spotkania były warsztaty zawodowe dla uczniów i spotkania warsztatowe dla nauczycieli.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mm ~mm (Gość)25.05.2023 20:48

ZZ o edukacji, to jakaś niedorzeczność i zgroza.
Tylko mi ciebie, Prezydencie L. Kaczyński,
Tylko mi Polski żal! ...

31


świat się kręci w kó ~świat się kręci w kó (Gość)25.05.2023 19:25

30 lat temu wszystko zniszczono, a teraz pod korporacyjneniewolnictwo, reaktywizacja. Przez 30 lat potrzebni fachowcy musieli się uczyć sami na zasadzie 'prób i błędów'.

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat