W poniedziałek (23.09.2024) dary zebrane w gminach powiatu piotrkowskiego zostały wysłane do magazynu centralnego we Wrocławiu. To pomoc dostarczona przez mieszkańców regionu, którzy odpowiedzieli na apel Starostwa Powiatowego.
Koncert "Kary kunik, kary" wykonany przez 80 łódzkich artystów odbył się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim w sobotę (21.09.2024). Wydarzenie pod patronatem Województwa Łódzkiego oraz prezydenta Piotrkowa Juliusza Wiernickiego było okazją uświetnienia 60-lecia Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego. Goście mogli wysłuchać aranżacji muzyki ludowej z województwa łódzkiego w wykonaniu znamienitego Chóru Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.
Fundacja ITAKA poszukuje zaginionego w Pabianicach 40-letniego Michała Augustyna. Ma 176 cm wzrostu i niebieskie oczy. Znak szczególny: rana na lewym kciuku.
20 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie odbędzie się wernisaż wystawy tkactwa artystycznego. Początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny.
Kuropatwa – co to za ptak?
Kuropatwa szara (Perdix perdix) to niewielki ptak z rodziny kurowatych od wieków zamieszkujący kiedyś stepy, a dziś pola i łąki środkowej i wschodniej Europy. Zarówno w Polsce jak i Europie niegdyś występowała licznie i bardzo licznie. Kuropatwa ma krępą budowę ciała, krótkie skrzydła i szaro-brązowe upierzenie, które pełni funkcję maskujące w środowisku. Waga dorosłego osobnika waha się od 300 do 450 gramów, a długość ciała wynosi około 30 cm. Posiada charakterystyczną brązową podkowę na piersi, co ułatwia jej rozpoznanie. Dymorfizm płciowy u kuropatwy jest słabo zaznaczony, więc dla niedoświadczonych obserwatorów przyrody rozpoznanie płci może stanowić nie lada wyzwanie. Co ważne, kuropatwa jest gatunkiem monogamicznym, więc w przeciwieństwie do większości kuraków, kuropatwy łączą się w pary.
W związku z prognozowaną sytuacją pogodową na terenie całego kraju, w piątek (13.09.2024) w trybie nadzwyczajnym odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
W Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się prelekcja o obronie "Szosy Piotrkowskiej" i Piotrkowa we wrześniu 1939 roku. Jak podkreślają historycy bitwa, która odbyła się 5-6 IX 1939 roku skrywa wiele ciekawostek i nieznanych faktów. Wydarzenie odbędzie się już w sobotę 14 września o godzinie 13. Wstęp wolny.
Na jednej z piotrkowskich grup Facebook mieszkańcy miasta zgłaszają niepokojący incydent. Przy szkole mają kręcić się podejrzane osoby, które zaczepiają dzieci. Jak się dowiedzieliśmy policja dostała zgłoszenie o takim incydencie i baczniej przygląda się terenom wokół piotrkowskich szkół.
Wystarczył jeden telefon, który odebrała mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego, aby stracić oszczędności życia. Złodzieje, podając się za policję, zmanipulowali panią Julię do tego stopnia, że przelała im ze swoich kont bankowych 75 tys. złotych, bandyci byli na tyle zuchwali, że chcieli wyłudzić jeszcze 35 tys. złotych w gotówce.
Na zakończenie lata w Piotrkowie miał odbyć się w Piotrkowie piknik województwa łódzkiego. W programie przygotowano wiele atrakcji, w tym występ Eweliny Lisowskiej. Impreza została jednak odwołana ze względu na niekorzystne prognozy pogody. Organizatorzy informują, że ewentualna kolejny termin wydarzenia zostanie podany w najbliższych dniach.