Wojska Obrony Terytorialnej zmieniają model funkcjonowania formacji ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy. Powód to oczywiście chęć pomocy w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Łódzcy Terytorialsi będą wspierać służby specjalistyczne, odciążać cywilną służbę zdrowia, wspierać opiekę osób starszych oraz edukować otoczenie.
Na głównych przejściach granicznych wprowadzono kontrole sanitarne, by zapobiegać niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa. Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zamieszczone zostały wzory tzw. formularzy lokalizacyjnych. Zebrane w ten sposób dane będą służyły służbom sanitarnym do kontaktu z pasażerami w razie stwierdzenia ryzyka zarażenia ich wirusem.
Zaprzestanie organizacji wycieczek i wyjazdów oraz przyjmowania gości (grup zorganizowanych) – takie wytyczne od wojewody łódzkiego otrzymały wszystkie placówki oświatowe z naszego województwa.
We wtorek rozpoczęła się budowa zatok autobusowych na DK 12 między Sulejowem i Przygłowem.
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Piotrkowie zorganizowało Dzień otwartych drzwi. Podczas wydarzenia można było zapoznać się z ofertą edukacyjną „Medyka”, zwiedzić placówkę czy wziąć udział w specjalnym wykładzie.
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Piotrkowie wkrótce przestanie istnieć. Zastąpi go, powołana w 2019 roku, spółka miejska Elektrociepłownia Piotrków.
Po raz kolejny uczestnicy Męskiego Publicznego Różańca przejdą ulicami Piotrkowa Trybunalskiego. Wydarzenie organizowane jest w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
W ostatni dzień lutego 2020 roku odbyły się obrony prac dyplomowych na kierunku pielęgniarstwo w piotrkowskim oddziale Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego. Studenci podeszli do egzaminów z lekkim stresem, ale też wiarą we własne umiejętności i wiedzę. Wielu absolwentów tutejszego Wydziału Zdrowia i Nauk Społecznych trafiło już wcześniej na medyczny rynek pracy.
Tylko od początku 2020 roku w Piotrkowie odnotowano 5 prób samobójczych, z czego dwie okazały się skuteczne. Najbardziej przeraża fakt, że tegoroczne statystyki dotyczą osób młodych, w wieku 13 - 18 lat.
W piotrkowskiej filii UJK będą kształcić na kierunku pielęgniarstwo, o jego uruchomieniu poinformował w rozmowie z nami prof. dr hab. Stanisław Głuszek, prorektor ds. medycznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.