Tegoroczni maturzyści z piotrkowskiej "Budowlanki" zakończyli rok szkolny. Z uwagi na pandemię koronawirusa to zakończenie roku szkolnego było inne od wszystkich dotychczasowych. Nie odbyło się uroczyste spotkanie z nauczycielami i rodzicami. Nie można było uczcić i nagrodzić wyjątkowych uczniów, podziękować im za lata nauki, sukcesy, jakie odnieśli, pracę na rzecz szkoły i środowiska, wolontariat. Świadectwa odbierali z zachowaniem daleko posuniętej ostrożności, zgodnie z procedurami i obostrzeniami.
Piatek 24 kwietnia to ostatni dzień szkoły dla tegorocznych maturzystów. Z powodu panującej epidemii nie mogli spotkać się na uroczystym podsumowaniu 3 lat nauki. Sprawdziliśmy, jak w tych wyjątkowych okolicznościach przebiegło zakończenie roku szkolnego w III Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie.
Odszkodowanie przyznane w związku z nieszczęśliwym wypadkiem zazwyczaj postrzegane jest jako coś oczywistego, co należy się każdemu poszkodowanemu. Niestety, w praktyce coraz trudniej otrzymać takie świadczenie, a pokrzywdzone osoby muszą na własną rękę dochodzić sprawiedliwości.
Być może nie będzie powrotu do szkół przed wakacjami, teraz nie jesteśmy w stanie stwierdzić tego na 100 procent – powiedział w wywiadzie dla Interia.pl minister edukacji Dariusz Piontkowski. Jak poinformował, najważniejsze zdanie w tej sprawie mają minister zdrowia i główny inspektor sanitarny.
Pracownicy Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim pozyskali 100 tys. zł w ramach programu „Zdalna szkoła”. Fundusze przeznaczone zostaną na zakup 53 laptopów, które trafią do piotrkowskich uczniów.
25-latek powybijał młotkiem szyby w zaparkowanych samochodach. Mężczyzna był nietrzeźwy. Zdarzenie miało miejsce na ul. Granicznej w Tomaszowie.
Ze względu na epidemię koronawirusa polskie szkoły zostały zamknięte. Nie oznacza to jednak, że nauka przestała się odbywać. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej od 24 marca, po dwutygodniowym zawieszeniu zajęć, został wprowadzony obowiązek prowadzenia nauczania w trybie zdalnym we wszystkich placówkach edukacyjnych. Zmusiło to dyrektorów i nauczycieli do wdrożenia w ciągu kilku dni rozwiązań planowanych wcześniej na lata. Również uczniowie i ich rodzice muszą zmierzyć się z zupełnie nową dla nich sytuacją. Sprawdziliśmy, jak w nowej rzeczywistości radzą sobie piotrkowskie szkoły.
Centralna Komisja Egzaminacyjna i okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty. Arkusze będę publikowane na ich stronach internetowych w kolejnych dniach: 30, 31 marca i 1 kwietnia - poinformowało MEN.
Zamknięcie szkół i konieczność wdrożenia zdalnego nauczania stało się sporym wyzwaniem dla szkół i nauczycieli. - Myślę, że nauczyciele i szkoły, dzięki temu „pospolitemu ruszeniu", które można było zaobserwować chociażby na portalach społecznościowych, dzięki poszukiwaniu i testowaniu różnych rozwiązań technicznych i technologicznych, są przygotowani do zdalnego nauczania, które tak naprawdę zostało wprowadzone już 16 marca – mówi Małgorzata Kudyba, polonistka, nauczyciel konsultant w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie.
Po oddaniu do użytku nowego budynku przedszkola przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnocinie, przyszedł czas na kolejne działania w zakresie poprawy bazy edukacyjnej na terenie placówki.