31 mieszkań dla piotrkowian powstanie w nowej kamienicy u zbiegu ulic Jerozolimskiej i Starowarszawskiej. To kolejna inwestycja w ramach projektu „Młode Stare Miasto”.
Coraz częściej słyszy się o włamaniach do domów na terenie powiatu piotrkowskiego, może warto więc pomyśleć wcześniej i zabezpieczyć swoje mieszkanie? Ubezpieczenie chroni przede wszystkim od zdarzeń losowych, możemy je jednak rozszerzyć i zabezpieczyć dom od kradzieży z włamaniem. Kwota, którą otrzymamy od ubezpieczyciela ma w pewien sposób zrekompensować poniesione przez nas straty.
Najpierw był zachwyt popularnym i tanim materiałem budowlanym, a po kilkudziesięciu latach walka z nim i całkowity zakaz stosowania w wielu krajach. Mowa oczywiście o eternicie, którego najbardziej niebezpiecznym – zagrażającym zdrowiu – składnikiem jest azbest. Na polskich dachach i elewacjach znajduje się wciąż przeszło 1,3 mld mkw płyt azbestowo-cementowych, czyli około 15 mln ton. Na wsiach więcej niż w miastach. W gminie Grabica w powiecie piotrkowskim inwentaryzacja wykazała, że łączna masa wyrobów azbestowych opiewa na wagę około 5 mln 787 tys. 144 kg.
Czarny, intensywny, uciążliwy dym spowija ulicę Próchnika w Piotrkowie. Mieszkańcy bloków skarżą się na nasilający się kaszel, chrypkę. Dym wydobywa się z trzech kominów należących do firm zlokalizowanych po przeciwnej stronie ulicy.
Mieszkańcy ul. Swojskiej w Piotrkowie skarżą się na zły stan drogi. Jest to ślepa uliczka prowadząca do prywatnych posesji, nie posiada asfaltowej nawierzchni, a jej stan faktycznie jest zły, co pokazują liczne dziury.
Przyjechała do nas z Torunia, pociągiem. W Piotrkowie Trybunalskim była po raz pierwszy. Mówiła o prawach kobiet. W sobotę w hotelu Mercure posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus spotkała się z piotrkowianami.
Około 1500 samochodów przybyło w ubiegłym roku w Piotrkowie. W związku z tym w mieście brakuje parkingów. Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy, którzy próbują znaleźć miejsce postojowe na ul. Szkolnej w pobliżu komendy policji i Urzędu Miasta lub nawet na terenach piotrkowskich osiedli.
Dziś mijają dokładnie 74 lata, kiedy to dokonano egzekucji na ulicy Budki w Piotrkowie Trybunalskim. 12 lutego 1944 roku hitlerowcy rozstrzelali 20 partyzantów i zakładników cywilnych.
Czarny, intensywny, uciążliwy dym to ostatnio największy problem osób mieszkających przy ulicy Próchnika w Piotrkowie. Mieszkańcy skarżą się na szereg dolegliwości, nasilający się kaszel, chrypkę, na które wpływ może mieć zanieczyszczone powietrze spowodowane tym co wydobywa się z kominów znajdujących się po przeciwnej stronie bloków. Co dzieje się na ulicy Próchnika?
Pracującym przy budowie mediateki nie straszny ani mróz, ani wiatr, ani śnieżyca. Prace trwają nieprzerwanie.