„Jeżeli Pan Prezydent nie wycofa się z tej uchwały, to będziemy musieli szykować się do referendum” – powiedział radny PiS, Łukasz Janik podczas wieczornego spotkania radnych z kupcami i właścicielem Hali Targowej. Podkreślał, że jako Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości rozważają taką możliwość i zapowiadają, że zagłosują w całości przeciw uchwale o reorganizacji targowiska. Spotkanie zorganizował Roman Staszór, właściciel historycznego obiektu, który wcześniej w piśmie do władz miasta wyraził oczekiwanie wycofania się z uchwały.
Około 150 osób w Piotrkowie (oficjalnie) dokarmia bezdomne zwierzęta. W praktyce jest ich znacznie więcej. Wydaje się, że jeszcze więcej jest tych, którym to przeszkadza. Niczym nieuzasadnioną agresję budzi w nich ktoś, kto wystawia przed blokiem karmę dla kotów czy miskę z wodą dla ptaków. Dlaczego?
Zgodnie z planowanymi przez władze miasta zmianami, targowisko miejskie zostanie znacznie ograniczone – nie będzie już obejmowało m.in. terenu wokół budynku Hali Targowej. By rozstawić stragan przy samej Hali trzeba będzie zapłacić 25 zł za metr kwadratowy powierzchni (dziś 3 zł). O zmianach, które wprowadzić chcą władze Piotrkowa właściciel Hali Targowej dowiedział się z mediów. - Nasze targowisko zostało wyeliminowane z targowisk na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, bez informowania nas o tym. Na jakiej podstawie zostaliśmy w ten sposób potraktowani? – pyta Roman Staszór.
Grupa radnych apeluje do przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie sesji w trybie tradycyjnym. Przypomnijmy, od kilku miesięcy radni obradują zdalnie, głosują w trybie korespondencyjnym, co spowodowane jest stanem epidemii. - Wprowadzenie przez Pana sesji korespondencyjnych nie daje możliwości wypowiedzenia się radnym – argumentują autorzy pisma skierowanego do przewodniczącego RM Mariana Błaszczyńskiego.
- Nie ukrywajmy, to nie jest żadna reorganizacja, tylko likwidacja targowiska - tak lider kupców z ul. Targowej Tomasz Kowalewski podsumowuje pomysły dotyczące nowych zasad handlu w rejonie Hali Targowej. Projekt uchwały piotrkowskiej Rady Miasta zakłada ograniczenie terenu do targowania, a także wskazuje czym będzie można handlować. Kupcy zaapelują w tej sprawie do radnych, a na piątek (25 września) zapowiadają protest i blokadę ulic w rejonie Urzędu Miasta.
Sporo zmieni się wkrótce na piotrkowskim targowisku przy Urzędzie Miasta. Jeśli nasi radni przegłosują zaproponowane przez urzędników uchwały, uliczny handel w tej części miasta zostanie znacznie ograniczony.
Piotrkowski sanepid potwierdził, że u 41 pracowników firmy w powiecie piotrkowskim testy potwierdziły zakażenie koronawirusem. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, są to osoby pracujące w szwalni bielizny damskiej Motex przy ul. Wschodniej w Sulejowie.
W naszych planach na przyszły rok zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się cyfryzacja, ale tradycja i nowoczesność efektywnie się uzupełniają. Bez silnego fundamentu tradycji i bez poczucia więzi nie jesteśmy w stanie iść do przodu i realizować tych wszystkich zadań, które stawia przed nami rzeczywistość - powiedział Rafał Matusiak, prezes Kasy Krajowej podczas XXVIII Konferencji SKOK, która odbyła się 18 września - po raz pierwszy całkowicie w systemie online.
Wygląda na to, że zapowiadane od miesięcy zmiany na targowisku miejskim przy Urzędzie Miasta wkrótce staną się faktem. Radni Piotrkowa właśnie dostali projekt uchwały, zgodnie z który handel zostanie ograniczony. Okazuje się, że zmiany dotkną nie tylko kupców z ul. Targowej, ale także tych handlujących przy ul. Cmentarnej.
Uczniowie kolejnej placówki oświatowej w Piotrkowie Trybunalskim będą mogli korzystać z atrakcyjnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Dobiegają końca prace przy budowie boisk i placu edukacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 11.