Będzie reorganizacja targowiska

UM Piotrków Trybunalski Poniedziałek, 09 listopada 2020135
Piotrkowscy urzędnicy informują, że reorganizacja miejskiego targowiska przy ul. Targowej od 1 grudnia wejdzie w życie. Wprowadzenie zmian przez krótki czas stanęło pod znakiem zapytania po decyzji wojewody łódzkiego. Teraz jednak, wiadomo już, że plany będą zrealizowane.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl fot.: archiwum ePiotrkow.pl

W Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego z dnia 28 października 2020 r opublikowane zostały trzy uchwały piotrkowskiej Rady Miasta dotyczące reorganizacji targowiska miejskiego w rejonie ulicy Targowej. Od 1 grudnia 2020 roku handlujący będą prowadzić działalność gospodarczą na nowo wyznaczonych miejscach do handlu.

- Osiągnęliśmy najważniejszy cel reorganizacji. Mieszkańcy osiedla Piastowskie będą mogli w końcu normalnie żyć przy nadal funkcjonującym targowisku – komentuje Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta dodając, że miejsca do handlu zostały wyznaczone w taki sposób, aby z jednej strony udrożnić chodniki i drogi oraz z drugiej zapewnić spokój i bezpieczeństwo mieszkańców okolicznych bloków.

Od 1 grudnia miejscami wyznaczonymi do handlu będzie teren przed blokiem Spółdzielni „Karusia” oraz teren przy Centrum Kształcenia Praktycznego, w okolicy ul. Piastowskiej (miejsca do handlu zaznaczone na mapie poniżej). Pozostały teren będzie miejscami niewyznaczonymi do handlu. - Dzięki ucywilizowaniu handlu w tym rejonie miasta służby ratunkowe nie powinny mieć już więcej problemów z dojazdem do potrzebujących. Ponadto handel nie będzie odbywał się kosztem spokoju mieszkańców tego osiedla – wyjaśnia dyrektor Szokalski.

Wojewoda łódzki - podejmując rozstrzygnięcie nadzorcze – zakwestionował jedynie zapis w regulaminie targowiska, który umożliwiał handel wyłącznie: artykułami rolnymi, spożywczymi i ogrodniczymi. Oznacza to, że uchylił jedynie w części jedną z uchwał. Pozostałe zapisy nie budziły wątpliwości wojewody. Oznacza to, że od 1 grudnia – na nowych miejscach – handel będzie mógł odbywać się wszystkimi artykułami, dopuszczonymi przez obowiązujące prawo.

Rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody może z być zaskarżone do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi przez Radę Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Jednak decyzja w tej sprawie będzie należała do radnych.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

12

5


Komentarze (135)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_tom ~gość_tom (Gość)12.11.2020 08:48

Którym mieszkańcom przeszkadzała hala? Klamczuchu szokalski?

24


ojciec Redzyk ~ojciec Redzyk (Gość)10.11.2020 18:38

Chwała Prezydentowi. Mediateka mediateką, ale ten bajzel ktoś musiał rozgonić. Dlatego Prezydent się zrehabiltował w oczach przeciwników.

88


gość 12345678 ~gość 12345678 (Gość)11.11.2020 08:14

o kurde :-/ przegapiłem....:( trzeba się gdzieś załapać, tylko gdzie? ponoć u ptaka nie chcą wszystkich zapisywać :-/ jakieś wytyczne mają kogo zapisać a kogo nie ??? ciekawe....

20


do gościa beeee.... ~do gościa beeee.... (Gość)12.11.2020 11:53

Krytykujesz "znawcę tematu" a sam piszesz bzdury. Ustawy uchwala Sejm a samorząd uchwały.
Nie pisz jak nie rozumiesz co piszesz.Wojewoda nie odrzucił żadnej ustawy jak to nazwałeś a li tylko stwierdził nieważność jednej z nich.

30


gość_gość ~gość_gość (Gość)09.11.2020 15:36

Ale jaja. Płacąc 25zł za 1m kwadratowy zajmowanej powierzchni można handlować gdzie się chce,a płacąc 3 zł za 1m kwadratowy tylko na niebieskim polu na mapce .Cel prawie osiągnięty .Ptak ręce zaciera. Milion złotych dostał na gwiazdkę (co rok)od pana prezydenta i pana Karola za rezerwacje i prowizję opłat targowych.

141


ja Moher ~ja Moher (Gość)11.11.2020 10:16

Czy regulacje te obowiązują też na "Balcereku" ....... oj tak, czekamy na paragony ........

40


obserwator 123 ~obserwator 123 (Gość)11.11.2020 08:17

Ktoś tu gdzieś napisał że zapłaci 25 zł i stanie gdzie chce, myślę że to nie do końca tak będzie , nie wszędzie będzie można stawać za te 25 zł m2 ,Ulice raczej będą całkiem wyłączone z handlu ,za handel na nich po prostu będą mandaty .W innych miejscach np na około biedronki gdzie już miejsca nie są wyznaczone do handlu, skrupulatne naliczanie opłaty (placowego) zniechęci nawet najzagorzalszych i upartych handlarzy. Przy straganie 10m2 ,250 zł opłaty plus za samochód w zależności od jego gabarytu ......oj .Nie liczył bym też na to ,że się poukłada ktoś z panem od placowego, tak jak to nieraz ma miejsce......Myślę że urząd będzie chciał tego szczególnie dopilnować , oszukując na placowym inkasent i handlarz okradają kasę miasta ,co wiąże się z konsekwencjami w razie ujawnienia procederu.......a nie jest trudno ujawnić takie sprawki.

21


Znawca tematu ~Znawca tematu (Gość)10.11.2020 15:04

Możecie sobie minusować ale i tak Krzysiek Chojniak jest największym przegranym! A wiecie czemu? Bo zawsze było tak jak chciał a chciał o wiele więcej ale wojewoda utarł mu nosa i teraz poplecznicy wypisują bzdury że Krzysiek jest największym wygranym. Otóż błąd a jak który nie wierzy niech przeczyta ten tekst sto razy ze zrozumieniem :) Pozdrawiam ciepło

57


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga10.11.2020 09:51

Pojawiają się opinie , że bez kasy fiskalnej, że drogo, że chińszczyzna,
Ważne jest ,że ci ludzie pracują zarabiają nie wyciągają ręki po zasiłki. I za ta są karani .
Komentarz "gonić tałatajstwo" może pisać tylko jakaś nieudacznik żyjący z pomocy społecznej
I na koniec, wprowadzać takie zmiany w okresie ostrego kryzysy to objaw delikatnie mówiąc braku rozsądku i empatii.

223


gość_rolnik ~gość_rolnik (Gość)10.11.2020 14:08

Niech sobie otworza stragany w Renkoraju

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat