W Radomsku na koniec marca zameldowanych było 47608 osób na pobyt stały i 893 na pobyt czasowy. W ostatnich latach w mieście więcej ludzi umiera, niż się rodzi. Wyjątkiem były lata 2008 i 2012, gdzie w urzędzie stanu cywilnego zarejestrowano więcej aktów urodzeń niż zgonów. Radomszczanie coraz częściej się rozwodzą. A pracę w mieście trudniej znaleźć kobietom.
Stypendia prezydenta miasta, do 2 i pół. tys. rocznie, będą przyznawane najzdolniejszym radomszczańskim uczniom. Aby móc starać się o pieniądze, konieczna jest jednak wysoka średnia - 5.0.
Rannego perkoza znaleźli pracownicy oczyszczalni ścieków w Piotrkowie. Mężczyźni przekazali ptaka do schroniska. Jak się okazało, to perkoz dwuczuby, będący pod ochroną, który podczas lądowania zwichnął nogę.
Nowy rozkład jazdy autobusów, nowy układ linii komunikacyjnych, kursy co 7 minut, przystanki przesiadkowe na placu 3 Maja - miejską komunikację czeka rewolucja. Zmiany mają zostać wprowadzone najwcześniej w maju.
W Radomsku trwają Dni Kina. Organizowane są już po raz dziewiąty. Co roku poświęcone są innemu wybitnemu reżyserowi czy aktorowi. Tradycją jest, że na finał Dni przyjeżdża ich bohater. W ubiegłych latach Radomsko odwiedzili już m.in. Krzysztof Zanussi, Janusz Gajos, Maja Komorowska czy Daniel Olbrychski.
Czy budynek najstarszego radomszczańskiego kina - "Kinemy" zostanie przejęty przez miasto? Budynek obecnie jest własnością Ochotniczej Straży Pożarnej.
Jak bumerang wraca sprawa składowiska niebezpiecznych odpadów, które na terenie byłego Zakładu Przemysłu Wapienniczego w Sulejowie zamierza uruchomić prywatny przedsiębiorca.
Czy radomszczańską straż miejską czeka reorganizacja? Chce tego część miejskich radnych. Jednym z pomysłów jest, aby straż została włączona w strukturę urzędu miasta. Strażnicy obawiają się, że zmiany mogą pociągnąć za sobą zwolnienia.
Arkadiusz Grzywna, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku, został zwolniony z pracy. Władze miasta argumentują, że nie są zadowolone z efektów jego zarządzania.
To największa inwestycja w gminie Sulejów ostatnich lat. Modernizacja oczyszczalni ścieków i budowa kanalizacji dzięki wsparciu Unii Europejskiej i WFOŚiGW spowoduje, że środowisko Sulejowa i okolic będzie o wiele czystsze. Skorzystają na tym mieszkańcy, a także Zalew Sulejowski – główna atrakcja turystyczna regionu.