Smog ponownie daje się piotrkowianom we znaki. Stężenie pyłów zawieszonych PM 10 wynosi w niektórych miejscach miasta aż 128 uq/m3 (255%), a pyłów PM 2,5 80 uq/m3 (320%). Najgorzej jest na Wyzwolenia i na Wierzejach.
Istniejący od 1969 roku budynek kurnika przy moście na ul. Źródlanej został zburzony, a mieszkańcy osiedla Źródlana oraz aprtamentowców przy ul. Modrzewskiego odetchnęli z ulgą, że istniejący od 50 lat śmierdzący problem przeszedł do historii.
...tego chcą kupcy handlujący przy hali targowej w Piotrkowie. W tej właśnie sprawie udali się we wtorek do Urzędu Miasta z pismem, w którym proszą władze miasta i radnych o odroczenie wykonania decyzji dotyczących zmian na targowisku.
Na terenach Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Spółdzielni "Barbórka" pojawili się naciągacze. Proponują mieszkańcom instalację czujników czadu podając się za przedstawicieli powyższych jednostek, bądź ich podwykonawców. Za usługę żądają wysokich opłat.
Poznaj tajniki zdrowego żywienia Twojego mruczącego przyjaciela.
Kupcy handlujący przy piotrkowskiej hali targowej wybrali się do wojewody łódzkiego, aby zablokować reorganizację targowiska. Walczą o swoje miejsca pracy i liczą, że wojewoda uchyli uchwałę piotrkowskich radnych.
Problem z odbiorem śmieci, szczególnie tych wielkogabarytowych, przy ul. Wyzwolenia i Bugajskiej w Piotrkowie zgłosiła redakcji słuchaczka magazynu Magiel. Nie jest to oczywiście odosobniony przypadek. Zdaniem mieszkańców sterty starych mebli przy pergolach śmietnikowych szpecą miasto. Sytuacja może się poprawić od stycznia 2021 r., bo według założeń nowego przetargu na odbiór odpadów, ma zostać zwiększona częstotliwość odbioru wielkogabarytowych śmieci.
Mieszkańcy z terenu Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i pozostałych części miasta, coraz częściej zgłaszają naszej redakcji, że w blokach zaczyna robić się zimno i cały czas nie zostało uruchomione ogrzewanie.
Aż 107 starych, węglowych „kopciuchów” funkcjonujących na terenie gminy Wola Krzysztoporska wymienionych zostanie na nowe źródła ogrzewania za sprawą gminnego programu dofinansowania wymiany pieców. W tym roku gmina przeznaczyła na ten cel ponad pół miliona złotych, dokładając do 50% kosztów inwestycji (do 5 tys. zł dla każdego, kto zdecyduje się wymienić piec).
Przed tygodniem informowaliśmy naszych czytelników o problemach mieszkańców ul. Budki, którzy zmagają się z uciążliwym sąsiedztwem firmy JUKO. Ma ona siedzibę po drugiej stronie torów kolejowych przy ul. Topolowej (teren dawnych hut szkła), gdzie prowadzi segregację śmieci. Mieszkańcy skarżą się na szereg rzeczy, ale na pierwszy plan wysuwa się uciążliwy zapach gnijących odpadów. Dziś sprawę komentuje nie tylko piotrkowski magistrat, ale i samo JUKO, a w rozwiązanie problemu zaangażował się jeden z radnych.