Wracamy do sprawy rozrzuconych na klatce schodowej śmieci w kamienicy przy ul. Sieradzkiej w Piotrkowie. Przypomnijmy, że mieszkańcy budynku skarżyli się na sterty odpadów i odstraszający fetor, który unosi się w budynku, ponieważ kontenery ustawione zostały wewnątrz kamienicy. Sprawdziliśmy czy umieszczanie pojemników na śmieci w budynku jest zgodne z prawem.
Na ulicy Wierzejskiej w Piotrkowie brakuje chodnika. Mieszkańcy skarżą się, ponieważ długi odcinek drogi muszą pokonać poboczem bądź samą ulicą, uważając przy tym na nadjeżdżające pojazdy.
Mogą powodować wsypkę na skórze, swędzenie i łzawienie oczu, biegunkę, wymioty, gorączkę i bóle mięśni i stawów. Kąpiel w wodzie, w której pojawił się zielony wykwit grozi chorobami.
To już tradycja, 15 sierpnia w Sulejowie odbywa się biesiada rodzinna. W tym roku miała ona szczególny charakter z kilku powodów, m.in. dlatego, że był to kolejny akcent obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.
Brud, resztki jedzenia, puste butelki i smród nie do zniesienia – życie w kamienicy przy ul. Sieradzkiej na Starym Mieście to nie bajka. Lokatorzy mają problem ze śmieciami, odpady muszą bowiem wyrzucać na… klatkę schodową.
Niestety, dzisiejsze czasy nie sprzyjają osobom, które chcą nawiązywać realne kontakty. Wiele osób przeniosło swoje znajomości do Internetu, część osób nie dba w ogóle o przyjaciół - ogranicza się jedynie do śledzenia ich na popularnych portalach społecznościowych. Gdzie więc można znaleźć ciekawych ludzi i nawiązać poza internetową znajomość?
Niedawno utworzona piotrkowska Rada Osiedla „Szczekanica” ogłosiła konkurs na logo. Prace można nadsyłać do 30 sierpnia. Zwycięzcę poznamy 8 września.
W najbliższy czwartek o godzinie 15.00 na placu przy galerii Focus Mall w Piotrkowie zorganizowany zostanie kolejny Rodzinny Festyn Plenerowy.
Zdjęcie zielonej pokrytej sinicą wody udostępniła w mediach społecznościowych jedna z mieszkanek Piotrkowa. Zostało zrobione w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim. Z problemem sinic walczy obecnie cała Polska, zamknięte są kąpieliska nad Bałtykiem i w wielu miastach. Sprawdziliśmy, skąd się biorą sinice i jaki jest ich wpływ na zdrowie.
65 osób z Piotrkowa zapłaciłoby "janosikowe", gdyby ustawa obowiązywała od 2017 r. Rząd wyszedł z inicjatywą, aby wnieść dodatkową opłatę dla osób zarabiających rocznie powyżej 1 mln zł. Proponowana wysokość podatku to 4%. Kwota uzyskana z "janosikowego" ma zasilać Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.