W ubiegłym tygodniu na biurko wojewody łódzkiego wpłynął wniosek jednego z mieszkańców Piotrkowa, według którego uchwała Rady Miasta w sprawie regulaminu czystości i porządku na terenie miasta może być niezgodna z Konstytucją. Konkretnie chodzi o czipowanie psów.
Stanisław Boczek nie jest już prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej im. Słowackiego w Piotrkowie. Z tej funkcji odwołała go Rada Nadzorcza stosunkiem głosów 7-6.
Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników - to nazwa ronda, które powstanie na skrzyżowaniu ulic Przedborskiej, Zalesickiej i Świerczowskiej.
Znany jest już nowy skład Młodzieżowej Rady Miasta. Poprzednia, zdaniem Biura Rady Miasta, jak i samych jej członków, nie wykazywała szczególnej aktywności – ograniczała się do sfery kulturowej miasta.
Straż Miejska wciąż nie może korzystać z przenośnego fotoradaru.
Uchwała w sprawie wyboru przewodniczącego Rady Miasta w Piotrkowie została podjęta zgodnie z prawem - tak zdecydowały służby wojewody. Tym samym ważne są też uchwały o wyborze wiceprzewodniczących RM, a także przewodniczących komisji stałych.
Sprawą dyscyplinarnego zwolnienia z pracy pełnomocnika prezydenta zajmowali się wczoraj członkowie Komisji Rewizyjnej. Z taką propozycją wystąpił piotrkowski społecznik Henryk Alama.
Kolejny wniosek w sprawie przewodniczącego Rady Miasta wpłynął do służb wojewody. - Czy radny Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Marian Błaszczyński naruszył prawo, łącząc funkcję radnego z funkcją lekarza orzecznika w Miejskim Zespole ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności w Piotrkowie podległym bezpośrednio jednostce samorządowej - Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie? - pyta we wniosku jeden z mieszkańców naszego miasta.
Czy Marian Błaszczyński pełni funkcję przewodniczącego Rady Miasta nielegalnie? Wątpliwości ma jeden z mieszkańców Piotrkowa, który złożył w tej sprawie pismo do wojewody łódzkiego.
Przypomnijmy - nowym przewodniczącym Rady Miasta został Marian Błaszczyński. Jan Dziemdziora po głosowaniu nie krył zażenowania zachowaniem niektórych radnych.