Tym razem z inicjatywą powołania tego typu placówki wystąpił jeden z piotrkowskich radnych podczas posiedzenia Komisji Zdrowia Rady Miasta. Obecnie osoby upojone alkoholem, które nie są w stanie o własnych siłach dotrzeć do domu, trafiają do szpitala, przychodni czy policyjnej izby zatrzymań. Zdaniem Przemysława Winiarskiego utworzenie izby wytrzeźwień jest koniecznością.
- Utworzenie w Piotrkowie izby wytrzeźwień usprawniłoby pracę policji, Straży Miejskiej, noclegowni i szpitali – powiedział radny Przemysław Winiarski. Wiceprezydent Andrzej Kacperek stwierdził, że nie rozwiąże to problemu. - Poza tym koszty utrzymania izby wytrzeźwień wyniosłyby ok. 1,5 mln złotych – czyli tyle, ile w tej chwili mamy wpływów z akcyzy na rozwiązywanie problemów alkoholowych – zaznaczył. Rację przyznał mu pełnomocnik prezydenta – Marek Krawczyński.
Zdania mieszkańców Piotrkowa są na ten temat podzielone. - Dla takich „typów” jak my taka izba nie jest potrzebna – mówi piotrkowianin. - A kto tu pije? Mieszkam tutaj tyle lat i nie widzę pijanych – dodaje drugi. - Nieraz się każdemu zdarzy wypić, nawet porządnemu człowiekowi - dlatego izba powinna powstać – stwierdza kolejny mieszkaniec.
Czy służby prezydenta uznają, że izba wytrzeźwień jest potrzebna? O tym przekonamy się, gdy włodarze rozpatrzą wniosek radnego Winiarskiego.
- Wypadek na skrzyżowaniu Sikorskiego i Concordii. Jeden z kierowców wjechał na czerwonym świetle
- Viva la musica w Sulejowie
- Poznaliśmy zasłużonych dla Wolborza
- Nowy transport publiczny w gminie Sulejów już uruchomiony
- Będą sekundniki i zielona fala na trasie W-Z.W planach likwidacja części przejść, na innych pojawi się sygnalizacja. Zostanie wprowadzony nowy limit prędkości. Na jakie zmiany mogą liczyć kierowcy?
- Piotrkowianie obchodzili dzień przytulania
- Kolejne alarmy bombowe w piotrkowskich szkołach
- Kolizja w Rękoraju. Zderzenie osobowego Opla z dostawczym Fiatem
- Wola Krzysztoporska. Asystenci wspomagali osoby z niepełnosprawnościami