Urząd Miejski w Sulejowie zaprasza na drugą edycję rodzinnego rajdu rowerowego "Tak blisko...". Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę, a gośćmi na niej będą Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik.
Kilkuset biegaczy i rowerzystów wzięło udział w tegorocznym ultra maratonie wokół Zalewu Sulejowskiego. Rowerzyści musieli pokonać 52 km, a biegacze mieli do wyboru 10 lub 52 km.
Wiele wskazuje na to, że przez dwa kolejne lata będzie w Piotrkowie będzie można korzystać z roweru miejskiego. Czekają nas jednak ograniczenia. Będzie mniej stacji oraz mniej rowerów.
Już w sobotę (10.09.2022) wokół Zalewu Sulejowskiego po raz IX będą się ścigać biegacze i rowerzyści z całej Polski. W tym roku organizatorzy zapraszają również najmłodszych, którzy będą mogli wziąć udział w pikniku sportowym.
W tym roku kończy się umowa na prowadzenie systemu Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Wszystko wskazuje na to, że miejskie rowery z nami zostaną. Czeka nas jednak sporo zmian.
Blisko sto osób wzięło udział w sobotniej wycieczce rowerowej organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. Tym razem trasa liczyła dwadzieścia kilometrów.
Już w najbliższą sobotę Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na wycieczkę rowerową. Cykliści będą mieli do pokonania 20 kilometrów. Start zaplanowano na parkingu przy ul. Sulejowskiej, obok zbiornika Bugaj.
Akcja miała miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. Pościg rozpoczął się na ul. Modrzewskiego, a zakończył w Majkowie Dużym. Tam policjanci schwytali uciekiniera.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie zaprasza w sobotę, 27 sierpnia na wycieczkę rowerową. Długość trasy to 20 km. Start zaplanowano na parkingu przy ul. Sulejowskiej, przy zbiorniku Bugaj.
Rozmowy z osobami mieszkającymi w miastach na temat transportu pokazują, że podejście do samochodów zmienia się, ale na razie zbyt wolno. Coraz częściej krytykujemy zachowania i nadmierne uprzywilejowanie kierowców. Młodsi rozmówcy rzadziej uważają własne auto za oznakę statusu społecznego. Jednak wybór środka transportu w oparciu o czas, wygodę, koszt i dostępność nadal zbyt często oznacza jazdę samochodem. Takie wnioski wyciągnęli socjolodzy z badania opinii przeprowadzonego wspólnie z organizacjami pozarządowymi w wybranych dużych miastach Polski.