Rodzinnie i sportowo

Region Niedziela, 18 września 20224
II Rodzinny Rajd Rowerowy - z gościnnym udziałem medalistów igrzysk olimpijskich i mistrzów Polskiego Kolarstwa Szosowego i Górskiego odbył się w sobotę, 17 września 2022 r. Trasę z Sulejowa do Witowa-Kolonii pokonało prawie 100 osób.

- Tuż przed godziną 11.00 na Placu Straży pojawili się nasi legendarni olimpijczycy, a więc Mieczysław Nowicki, prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich i wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, dwukrotny medalista olimpijski i dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata oraz Tadeusz Mytnik, członek Zarządu TOP, srebrny medalista olimpijski w kolarstwie, trzykrotny medalista szosowych mistrzostw świata i wielokrotny mistrz Polski, którzy razem z burmistrzem Sulejowa – Wojciechem Ostrowskim powitali wszystkich zgromadzonych. Następnie wszyscy wsiedli na rowery i ruszyli w kierunku Łęczna. Najpierw uczestnicy Rajdu przejechali przez Wójtostwo, Krzewiny, a następnie dotarli do Łęczna, aby przy tamtejszej Szkole Podstawowej odpocząć i zjeść posiłek regeneracyjny. Po kilkunastominutowej przerwie rowerzyści wyruszyli do Włodzimierzowa - przy przy Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody odbył się postój techniczny – następnie przejechali przez Kałek i około godziny 13.00 dotarli do Witowa-Kolonii, ponieważ przy tamtejszej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II znajdowała się meta - relacjonuje Kamil Budny z Urzędu Miejskiego w Sulejowie.

 

Na mecie rajdu na rowerzystów czekały kolejne atrakcje. - Uczestnicy rajdu otrzymali okolicznościowe medale oraz certyfikaty z autografami naszych legendarnych kolarzy, w ramach akcji „Rowerem po zdrowie”, a później wykonano pamiątkową fotografię. Następnie odbyło się spotkanie pod hasłem „Dotknij medalu olimpijskiego” zorganizowane przez przedstawicieli Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi. Sportowcy opowiedzieli wieli fascynujących historii dotyczących ich karier. Warto było uważnie ich słuchać, ponieważ pytania w głównym konkursie dotyczyły przede wszystkim faktów z życia ambasadorów rajdu - podkreśla K. Budny.

 

Główną nagrodę - rower ufundowany przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Sulejowie – Bartosza Borkowskiego, po zaciętej rywalizacji wygrała Katarzyna Słomka.

 

Na pikniku można było także zbadać sobie poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie czy sprawdzić swoje BMI. Zdrowe przekąski dla uczestników rajdu przygotowały członkinie kół gospodyń wiejskich, a wszyscy chętni mogli wsiąść do symulatora dachowania i sprawdzić jak niebezpieczne mogą być konsekwencje brawurowej jazdy. Nad ich bezpieczeństwem czuwali pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Na scenie zaprezentowały się mażoretki „Perły Sulejów”, członkowie zespołów Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie – „Cykad” i „Róbmy Swoje” oraz zespół „Zayazd”.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mhm ~Mhm (Gość)18.09.2022 10:13

Co to są te małżoretki?

10


Amigo ~Amigo (Gość)18.09.2022 09:34

Węgla nie ma, ceny energii kosmiczne, kraj idzie w ruinę, długi astronomicznie rosną,a tu tylko zabawa i zabawa.

32


Twojstsryalejary ~Twojstsryalejary (Gość)18.09.2022 10:13

Koko dzambo i do przodu

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat