Rower miejski zostanie w Piotrkowie?

Środa, 31 sierpnia 202218
W tym roku kończy się umowa na prowadzenie systemu Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Wszystko wskazuje na to, że miejskie rowery z nami zostaną. Czeka nas jednak sporo zmian.
Fot. UM Piotrków Fot. UM Piotrków

Rowery miejskie po raz pierwszy pojawiły się w Piotrkowie w 2018 roku. Najpierw był program pilotażowy, a potem podpisano umowę na cztery lata. Teraz dobiega ona końca, a miasto szuka już firmy, która świadczyłaby tę usługę w kolejnych latach.

 

Ogłoszono przetarg na prowadzenie systemu na dwa następne lata: 2023 i 2024 rok. Z przetargowej dokumentacji wynika, że czekają nas zmiany.

Największa z nich to liczba stacji. Zostanie ona zmniejszona do pięciu (do tej pory było ich dziesięć - red.). Które stacje z nami zostaną?

Dworzec Kolejowy, Belzacka Basen, Stare Miasto Mediateka, Słowackiego Osiedle, Osiedle Łódzka – czytamy w specyfikacji.

 

 

 

Skrócony zostanie także rowerowy sezon. Będzie rozpoczynał się w kwietniu i kończył 30 września. Do dyspozycji mieszkańców ma być 40 rowerów.

 

W dokumentacji znajduje się także informacja na temat cen wynajmu rowerów.

Przysługiwać będzie nam dziesięć minut darmowego przejazdu. Za jazdę od 11 do 30 minut zapłacimy złotówkę. Wypożyczenie od 31 do 60 minut będzie kosztowało 2 złote, a każda następna godzina 3 złote – czytamy w specyfikacji.

Wybierając firmę, która będzie obsługiwać system, urzędnicy będą brać pod uwagę nie tylko zaoferowaną cenę, ale także czas reakcji na usunięcie awarii lub usterek systemu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_piotrkowianin ~goœć_piotrkowianin (Gość)01.09.2022 21:25

Zrubcie kołomego domu. To bede miał blisko.

21


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)31.08.2022 08:33

A wie ktoś, że to właśnie piotrkowianin stworzył firmę rower miejski ??
Firma chyba kolejny raz przechodzi restrukturyzacje i ociera o bankructwo

41


Bez pojęcia ~Bez pojęcia (Gość)31.08.2022 22:05

A komu to potrzebne.Dlaczego?

03


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)31.08.2022 12:35

Zawsze kiedy myślę, że piotrkowskie władze osiągnęły szczyt swoich możliwości intelektualnych, to przychodzi kolejny news i jestem zaskoczony. Po pierwsze: rower miejski ma sens tylko wtedy kiedy w mieście jest stosunkowo duża liczba stacji. Po drugie: jeśli już zmniejszamy liczbę stacji to trzeba to zrobić tak, żeby były one rozmieszczone równomiernie. Po zmianach stacje będą w zachodniej części miasta i w centrum. Likwidacja stacji obok Lotniska przy ulicy Roosvelta to wykluczenie wielu potencjalnych klientów. Z tego co widziałem rowerów przy Roosvelta zawsze było najmniej zwłaszcza w czasie roku szkolnego. Podsumowując: nawet jak w mieście pojawia się dobra inicjatywa to i tak Chojniak musi ją zamienić w karykaturę i wystawiać miasto na pośmiewisko. Czekam tylko na informację o zmniejszeniu liczby przystanków komunikacji miejskiej.

161


go?ć_piotrkowianin ~go?ć_piotrkowianin (Gość)31.08.2022 11:46

Ale po co mi rower jak jerzdżę po mieście swoim BeĘWu.

44


D&D ~D&D (Gość)31.08.2022 10:09

jaki to ma sens jeśli jest mało stacji

171


` ~` (Gość)31.08.2022 10:09

Może że nie jest to zła wola decydentów, tylko efekt statystyk dotychczasowych wypożyczeń rowerów. Jest w tym też jakaś logika by stacje robić w obszarach blokowisk gdzie może trudniej ludziom jest przechowywać własny rower niż mieszkającym w domkach

50


BK ~BK (Gość)31.08.2022 09:55

Narobiono stacji zaledwie na 2 lata, wydano kasę + teraz jeszcze na demontaż, nie ważne czy bezpośrednie koszty były po stronie Urzędu, czy właściciela systemu, bo i tak za wszystko zapłaci Urząd. Kolejna nieprzemyślana inwestycja na nasz koszt. Jak widać są poważne problemy z myśleniem perspektywicznym i odpowiedzialnością za swoje działanie, zarówno w Urzędzie jak i w Samorządzie. Kiedy zaczną być rozliczani ze swoich
niewypałów, przecież są to pieniądze nasze, wspólne. Niech ryzykują swoimi prywatnymi portfelach. Kategoryczne nie dla takich rządów.

61


Grz ~Grz (Gość)31.08.2022 09:36

Krótszy sezon, mniej stacji, wyższe ceny, podwyżka cen biletów MZK (przy czym, szybciej dojść gdzieś pieszo, niż czekać na 1 MZKę na godzinę). Dobre wskaźniki rozwoju miasta.

131


Dydyd ~Dydyd (Gość)31.08.2022 08:54

Czyli będzie mniej stacji, drożej (bo chyba do 20 min za darmo było?), Mniej rowerów i krótszy sezon? No świetna decyzja, brawo! To takie przyznanie się, że to niewypał ale próba wyjścia z twarzą, żeby do końca nie zrezygnować z pomysłu

110


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat