Powiat piotrkowski wydał oświadczenie, w którym informuje, że od 1 października to szpital wojewódzki będzie prowadził w budynku szpitala powiatowego przy Roosevelta porodówkę. Tymczasem biuro prasowe marszałka województwa komentuje, że to nie Starostwo Powiatowe w Piotrkowie decyduje o tym, gdzie i jakie oddziały będzie prowadził szpital, które organem prowadzącym jest przecież Urząd Marszałkowski.
Wakacyjne teatrzyki, rodzinne festyny plenerowe, to tylko część atrakcji, które przygotowali pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim dla mieszkańców. Tradycyjnie młodzi piotrkowianie na brak letnich zajęć nie mogą narzekać.
55 piotrkowskich rodzin skorzystało już w tym roku z pomocy asystenta rodziny. Pracownik oddelegowany z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wspiera osoby, które z różnych powodów nie radzą sobie z wychowaniem dzieci. Asystent wspólnie z rodziną analizuje problemy oraz stara się je rozwiązać.
Ładne schody nie wystarczą – musi też być łatwo na nie wejść. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Parzniewic i okolic – szczególnie tych starszych i schorowanych - wykonano balustrady przy wejściu na taras ośrodka zdrowia w Parzniewicach.
Rodzeństwo Paulina, Piotr, Łukasz, Karolina, Basia, Asia i Aneta z gminy Ręczno trzy lata temu stracili mamę. Pod koniec czerwca w wypadku samochodowym zginął ich tata, zaś macocha nie chciała się nimi zająć, podobnie jak reszta rodziny. Pod swój dach przyjęli ich Ewa i Robert Wachurowie, którzy nie pozwolili, by dzieci trafiły do domu dziecka. Teraz w jednym domu jest ich trzynaścioro, sześcioro dorosłych i siedmioro dzieci. W planach był remont, jednak rzeczywistość okazała się trudniejsza, bo plany budowlane przerosły możliwości finansowe rodziny.
Promocja lokalnych produktów – miodów, serów, wędlin to cel współpracy, jaką podjęły miasto Piotrków i powiat piotrkowski. Efektem wspólna organizacja Trybunalskiego Festiwalu Smaku. Co dalej?
Mowa o fotoradarze, który od ponad roku ustawiony jest w Sulejowie na ul. Opoczyńskiej, jednak do tej pory nie został podłączony. Wkrótce jednak ma się to zmienić. PGE Dystrybucja Oddział w Łodzi informuje, że potrzebuje kilku dni, aby uruchomić urządzenie.
Szpitale nie mogą pobierać już opłat od opiekunów, którzy czuwają nad dzieckiem w szpitalu. Na początku lipca weszła w życie ustawa, która gwarantuje sprawowanie takiej opieki całkowicie bezpłatnie.
Sto lat, sto lat, niech żyje, żyje nam, a kto? Fotoradar. Tak mogli w piątek wieczorem zaśpiewać mieszkańcy Sulejowa, którzy zorganizowali na ul. Opoczyńskiej urodziny fotoradaru. Urządzenie postawiono tam już rok temu, jednak cały czas nie jest podłączone. Jak to zwykle na urodzinach, nie mogło zabraknąć tortu, szampana no i oczywiście prezentu.
Wszystko wskazuje na to, że po zamknięciu Oddziałów Położniczo-Ginekologicznego i Noworodków, funkcjonujących jeszcze w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, tożsame oddziały powstaną w drugiej piotrkowskiej placówce, czyli Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Jak poinformowała we wtorek Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, członkowie rady społecznej tego drugiego szpitala wyrażają pełne poparcie dla wszelkich działań, które przyczynią się do kontynuacji i dostępności do świadczeń na rzecz mieszkańców powiatu piotrkowskiego.