Zaczęło się od smrodu, a właściwie od skarg na smród. Skarżyli się mieszkańcy gminy Wolbórz, a konkretnie ci, którzy mieszkają niedaleko ujścia ścieków płynących z Piotrkowa. Śmierdziało nie bez powodu.
Część mieszkańców Piotrkowa w poniedziałek (12 maja) pozbawiona była wody. Wszystko przez awarię magistrali wodociągowej.
Czy Piotrków dołączy do miast, w których woda kosztuje powyżej 10 złotych? Na sesji Rady Miasta ma pojawić się prezydencki projekt uchwały zakładający 11-procentowy wzrost ceny.
Okazuje się, że największym dewastatorem nawierzchni są Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja. Uważa tak Krzysztof Byczyński, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Dobra wiadomość dla mieszkańców Piotrkowa. Nie będzie podwyżek cen wody i ścieków. Radni przedłużyli obecne taryfy, ale tylko na cztery miesiące. Powód?
Miała być “wodnym” zapleczem dla Piotrkowa. Miała – ale to jedna z tych inwestycji, na które wydano pieniądze, ale nigdy nie wykorzystano. Mowa o Stacji Uzdatniania Wody “Uszczyn”, która właśnie teraz za pomocą ciężkiego sprzętu znika z powierzchni ziemi.
W poniedziałek przez kilka godzin w pięciu blokach przy ul. Modrzewskiego nie było wody.
"Pij kranową z Piotrkowa, bo zdrowa" zachęca ulotka, jaka za sprawą spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja trafiła do mieszkańców miasta.
Zalewa mu dom, bo mieszka obok przepompowni. Do redakcji Strefy FM zadzwonił słuchacz, który ma problemy z przepompownią znajdująca się miedzy ul. Rolniczą a Spacerową w Piotrkowie.
Dlaczego Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja postanowiły wystąpić z wnioskiem o podwyżki za wodę i ścieki? O to zapytaliśmy prezesa PWiK Michała Rżanka.