Stowarzyszenie Centrum Pomocy „Panaceum” z Radomska będzie przez kolejne trzy lata prowadzić piotrkowskie Schronisko dla Bezdomnych.
Zamiast ogromnych modrzewiowych i dębowych kadzi - pasaż handlowy i nowoczesny klub fitness. Na zewnątrz stylowa fasada, rozsuwany dach, a w środku… na drugim piętrze basen i jacuzzi, i ekologiczna instalacja wykorzystująca m.in. wodę opadową. Trwający od kilku tygodni remont elewacji piotrkowskiej octowni to zapowiedź ogromnych zmian w tej części miasta…
11 kolizji i 2 wypadki to bilans świątecznego weekendu na drogach Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego.
Zużycie wody spada od lat. Wygląda na to, że spadnie jeszcze bardziej, ponieważ od listopada od miejskiej sieci odłączył się Areszt Śledczy w Piotrkowie, który tylko w okresie od stycznia do listopada zużył prawie 61 tys.
metrów sześciennych wody.
Licytowane przedmioty rękodzieła artystycznego, opowieści o życiowych dramatach i upadkach na dno ludzi bezdomnych, liczni goście z ościennych placówek i nieliczni z piotrkowskiego magistratu. Tak wyglądało spotkanie, podczas którego pensjonariusze i personel Schroniska dla Bezdomnych Polskiego Czerwonego Krzyża w Piotrkowie zorganizowali aukcję rzeczy wykonanych przez więźniów z piotrkowskiego Aresztu Śledczego.
Dobra informacja dla zwolenników jazzowych klimatów. Kolejne jam session Stowarzyszenia Degress odbędzie się w Kawiarni "Teatralna" w Piotrkowie już w drugi dzień świąt, czyli w sobotę.
Kozy, barany, osiołek, wietnamskie świnki, indyk, gołębie i myszołów - to zwierzęta, które na kilka dni zamieszkają w żywej szopce przy klasztorze oo. Bernardynów w Piotrkowie.
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie nie zostanie skontrolowny przez Komisję Rewizyjną Rady Miasta. Takie zmiany w planie pracy komisji na przyszły rok na wniosek Pawła Ciszewskiego przegłosowali radni na ostatniej sesji.
Nie zielone, ale niebieskie światło dla Straży Miejskiej. Migających kogutów na dachu (takich, jak na policyjnych radiowozach) mogą używać już strażnicy miejscy. Dotąd było to możliwe jedynie po uzyskaniu specjalnego zezwolenia. Funcjonariusze tej służby otrzymali jeszcze innne uprawnienia. Jakie? O to zapytaliśmy szefa piotrkowskiej straży.
Piotrków pałacami stoi. Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać niewiarygodne, jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe. Pałace i pałacyki - łącznie na terenie miasta jest ich aż sześć. Gdyby jednak cofnąć się kilka wieków wstecz, naliczono by ich znacznie więcej. Pałac Arcybiskupów na Jurydyce (obszar pomiędzy dzisiejszą ulicą Jerozolimską i rzeką Strawą, na lewo od ulicy Starowarszawskiej), pałac Tomickiego na Tomicczyźnie (obecne osiedle przy ul. Próchnika), czy pałacyk Psarskich przy ul. Sulejowskiej (rondo Sulejowskie) to niektóre z tego rodzaju budowli, które nie przetrwały do naszych czasów, a które powiększyłyby piotrkowską listę pałacową.