Trwa remont pomieszczeń pracowni rentgenowskiej w budynku Przychodni Specjalistycznej przy Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie. Jednak nie powoduje to odcięcia pacjentów od możliwości wykonania zdjęć RTG. Remontowana jest jedynie część pomieszczeń.
To nie był mecz dla ludzi o słabych nerwach. Piotrkowianin wywalczył trzeci komplet punktów przed własną publicznością, ale zwycięstwo drużyny Bartosza Jureckiego, mimo świetnej pierwszej połowy, wisiało na włosku. Ostatecznie piotrkowska drużyna wygrała jedną bramką 30:29 i z kompletem punktów ustępuje w tabeli tylko potentatom z Kielc i Płocka.
Niewielki pomnik w kształcie obelisku znajduje się na przedłużeniu ul. Krakowskie Przedmieście, obok drogi krajowej 91. Można go zauważyć jadąc z Piotrkowa w kierunku Rozprzy. Znajduje się tuż przy skręcie w ul. Eryka.
W mistrzostwach wzięło udział 70 najlepszych zawodników z całej Polski. Piotrkowianin Bartosz Sokalski wywalczył dwa złote medale w swojej kategorii wiekowej. O zwycięstwie chłopca decydowały dosłownie ułamki sekund, jego duch walki i rywalizacji nie odpuściły go ani przez chwilę, a intensywne przygotowania w ostatnich tygodniach zebrały żniwo.
Maleńka Zosia Bigos od pierwszych dni swojego życia, walczy o to, by móc normalnie funkcjonować, żyć i cieszyć się miłością swoich rodziców oraz dzieciństwem. Jej przeciwnikiem jest jednak okrutny wróg - SMA typu 1, czyli niemowlęcy rdzeniowy zanik mięśni. Pokonanie go jest możliwe, ale Zosia potrzebuje wsparcia tysięcy dobrych ludzi. Terapia genowa, która jest drogą do zdrowia dziewczynki, kosztuje bowiem aż 9,5 mln zł. Zbiórka pieniędzy trwa, ale walka z chorobą to nie wszystko. Olbrzymią rolę odgrywa tu też nieubłaganie upływający czas.
Koncertem "Poczuj rytm" rozpoczęły się w sobotę (18.09) tegoroczne piotrkowskie rekolekcje. Na scenie przy Kościele Akademickim Panien Dominikanek wystąpili artyści wspólnotowi z Radomia, którzy porwali blisko stuosobową publiczność do wspólnego śpiewania i wielbienia Pana poprzez śpiew.
Piotrkowianie korzystający z karty mieszkańca mogą już korzystać z hulajnóg elektrycznych z 15% zniżką! Poinformowali o tym podczas specjalnego briefingu prezydent Krzysztof Chojniak i przedstawiciele firmy Blinkee City. Jak zauważył jeden z satyrycznych portali: 15% mniej za hulajnogę, 35% więcej za ciepło – można? Można.
Zbiory grzybów w polskich lasach szacuje się średnio na ok. 100 tys. ton rocznie, zaś ich rynkowa, szacunkowa wartość to ok. 700 mln zł – powiedziała PAP dr inż. Małgorzata Krokowska-Paluszak, rzeczniczka prasowa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Drugie tyle warte są zbiory jagód ziół, oraz wyroby i preparaty, które są z nich wytwarzane.
W tym tygodniu proponujemy dwie książki, których tematyka wiąże się z czasem II wojny światowej i z życiem w obozach. Opowieść o bokserze z Auschwitz doczekała się także ekranizacji, którą można będzie obejrzeć w kinach. Do tego zestawu dokładamy jeszcze jedną propozycję – thriller psychologiczny z zaskakującym zakończeniem.
17 września 1939 roku ZSRR wbił nóż w plecy, walczącej od ponad dwóch tygodni z hitlerowskim najeźdźcą, II Rzeczypospolitej. Tego dnia wojska radzieckie wkroczyły na wschodnie granice Polski. Wydarzenia te upamiętniono w piątek (17.09) w Piotrkowie.