Dwa ranne myszołowy trafiły do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole z powiatów opoczyńskiego i skierniewickiego. Zwierzęta zostały już poddane pierwszym zabiegom, które mają pomóc im w dojściu do pełnej sprawności. Pierwszy z nich najpewniej został zaatakowany przez innego drapieżnika, a drugiego potrącił samochód.
Widoczny jest już obrys nowego ronda, które budowane jest na ul. Wierzejskiej w Piotrkowie. Jak zapowiadają urzędnicy po nowym skrzyżowaniu powinniśmy pojechać w pierwszej połowie grudnia.
Zlikwidowano odcinkowy pomiar prędkości na budowanej autostradzie A1 między Tuszynem a Piotrkowem. Taką decyzję podjęła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Mefedron, susz roślinny i przedmioty służące do porcjowania narkotyków znaleźli piotrkowscy kryminalni w lodówce u 28-latka, który wynajmował mieszkanie przy ul. Garbarskiej w Piotrkowie.
Przed godziną 15:00 trzy samochody zderzyły się na drodze krajowej nr 1 pomiędzy Piotrkowem a Kamieńskiem. Kolizja spowodowała spore utrudnienia w ruchu.
W Piotrkowie Trybunalskim rodzi się oddolna inicjatywa ratowania zabytkowego cmentarza żydowskiego. Czy to niezwykle istotne dla naszej historii miejsce ma szansę odzyskać należyty mu blask?
Minionej doby odnotowano w Polsce 24 882 zakażenia koronawirusem. Mamy też najwięcej zgonów od 8 maja - zmarło 370 osób, a 100 z nich wyłącznie z powodu COVID-19. Również w naszym regionie odnotowano przypadki śmiertelne.
Piotrkowska Fundacja Miasto Kotów ma szansę na wygranie ZWIERZAKOBUSA. To specjalistyczny pojazd do przewozu zwierząt. Przedstawiciele fundacji proszą o wsparcie w konkursie ogłoszonym przez platformę ratujemyzwierzaki.pl. Laureatami zostanie pięć fundacji, które zbiorą największa liczbę głosów.
Ten tydzień przynosi kolejne kinowe premiery. Na ekrany wchodzi nowa wersja kultowego filmu "Ghostbusters", czyli "Pogromcy duchów. Dziedzictwo". W repertuarze znalazła się też kolejna propozycja dla rodzin z dziećmi , jaką jest "Clifford. Wielki czerwony pies". A poza tym wśród nowości znajdziemy też biograficzny film o Kalinie Jędrusik "Bo we mnie jest seks", który premierowo można było zobaczyć w kinie Helios w cyklu "Kino kobiet".
Dwa samochody osobowe zostały uszkodzone w wyniku zdarzenia drogowego do jakiego doszło w czwartkowy poranek na ul. Wroniej.