Centrum Rafinacji Odpadów Komunalnych to pomysł władz samorządowych z naszego regionu na obniżenie ceny śmieci. W magazynie Magiel na antenie radia Strefa FM padło pytanie, czy to dobra inicjatywa? Okazuje się, że zdecydowana większość słuchaczy to zwolennicy takiego rozwiązania.
Kolejna akcja usuwania folii pochodzących z działalności rolniczej została zorganizowana w Gminie Grabica. Tamtejsi rolnicy zazwyczaj na własną rękę i na własny koszt muszą szukać zakładu, który zgodzi się odebrać folie składowane w ich gospodarstwach. Pomoc w tym zaproponowali niedawno gminni urzędnicy.
1400 zł rocznie – tyle w Piotrkowie Trybunalskim przeciętna 4-osobowa rodzina płaci za śmieci. Ile stawki wyniosą w przyszłym roku? Jeszcze nie wiadomo, ale biorąc pod uwagę wszechobecne podwyżki, można z góry założyć, że i za śmieci zapłacimy więcej. Wydawało się, że kwestią pozostaje tylko: o ile. W morzu złych informacji pojawia się jednak iskierka nadziei...
Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy – Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o odpadach - podała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP. Nowela ustanawia m.in. maksymalną opłatę śmieciową przy naliczaniu jej w oparciu o zużycie wody.
Każdego dnia produkujemy odpady. I pierwszym problemem jest ich ilość. A drugim to, w jakich miejscach się ich pozbywamy. Często są to miejsca zupełnie do tego nie przeznaczone. W efekcie trawniki, leśne polany i miejsca mające służyć rekreacji zaczynają tonąć w śmieciach.
Nie pamiętasz czy zapłaciłeś za odpady? A może chcesz sprawdzić dane w deklaracji „śmieciowej”? Teraz możesz to zrobić dzięki portalowi www.odpady.piotrkow.pl.
Firmy Tetra Pak i Stora Enso poinformowały dziś o znaczącej inwestycji na polskim rynku. Zainwestują łącznie 29,1 miliona EUR w kompletne rozwiązanie, które potroi możliwości recyklingu kartonów po płynnej żywności w kraju z 25000 do 75000 ton.
Grupa kilkudziesięciu osób z Piotrkowa i okolic, zebrała się w niedzielę (25 kwietnia) przed południem przy kąpielisku "Słoneczko", by posprzątać teren wokół niego oraz w rejonie jeziora Bugaj. "Uzbrojeni" w worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne, pracowali przez kilka godzin, dzięki czemu udało się im oczyścić spory teren.
Przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie toczy się sprawa dotycząca zrzucania na terenie jednej z piotrkowskich myjni samochodowych chemicznych odpadów do miejskiej kanalizacji. Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec trzech osób.
Nie kończą się śmieciowe problemy mieszkańców niektórych piotrkowskich osiedli. Niedawno pisaliśmy o zalegających przy ul. Nałkowskiej nieczystościach. Po naszej interwencji firma szybko wywiozła odpady, ale kilka dni później w tym samym miejscu spłonęły dwa pojemniki. Największym problemem na jaki zwracają uwagę piotrkowianie są jednak zalegające pomiędzy blokami śmieci, które wyszły na wierzch wraz z końcem zimy i roztopami.