Koniec roku skłania do podsumowań. Jakie dla województwa łódzkiego było ostatnie dwanaście miesięcy? W ocenie Witolda Stępnia (marszałka województwa) 2011 był rokiem rozwoju.
Bezdomni z noclegowni przy ulicy Belzackiej nie przeprowadzą się w tym roku do nowego obiektu.
Przy Dąbrowskiego 18 modernizowana jest nieruchomość należąca do wspólnoty mieszkaniowej, w której udział ma również miasto.
Za kilka dni 2011 rok przejdzie do historii. Czas na podsumowania. Cykl materiałów na temat najważniejszych wydarzeń regionu w 2011 roku rozpoczynamy od powiatu bełchatowskiego.
- Jesteśmy zbulwersowani – tak ocenia sytuację w bełchatowskim pogotowiu ratunkowym Marek Mazur – przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.
W nocy w Al. gen. Sikorskiego na przejściu dla pieszych przed ulicą Kobyłeckiego w Piotrkowie doszło do wypadku drogowego. Kierowca potrącił mężczyznę i odjechał.
Powraca temat likwidacji powiatów. Niedawno tę kwestię poruszył Janusz Palikot dając do zrozumienia, że poprze rząd jeśli ten zdecyduje się na zlikwidowanie ponad 300 jednostek samorządu terytorialnego. Tymczasem takiej ewentualności nie wykluczył minister administracji i cyfryzacji Michał Boni w rozmowie z jedną ze stacji radiowych.
W województwie łódzkim jest 21 powiatów ziemskich i 3 grodzkie: Łódź, Piotrków i Skierniewice. Powiat piotrkowski ma ponad 90 tysięcy mieszkańców.
Policja utrzymywana jest z budżetu państwa. Pieniędzy na ten cel zawsze jednak brakuje, dlatego często to samorządy wspierają instytucję odpowiedzialną za utrzymanie porządku i bezpieczeństwa. Jedną z gmin, która przeznacza spore środki na policję są Gorzkowice.
Wczoraj, zanim akcja zimowa wystartowała, piotrkowskie ulice przypominały lodowisko.
Najlepszy w województwie łódzkim i siódmy w kraju - Urząd Skarbowy w Piotrkowie Trybunalskim zdobył bardzo wysoką lokatę w rankingu urzędów skarbowych zorganizowanym przez Gazetę Prawną i Ministerstwo Finansów.