- 2011 określiłbym jako kolejny rok rozwoju województwa. Województwo nabiera prędkości. Stajemy się miejscem konkurencyjnym dla innych regionów, miejscem zauważanym w Europie, miejscem, w którym warto inwestować, miejscem, które również zaprasza turystyką, wydarzeniami kulturalnymi. Mam nadzieję, że będzie miejscem dobrze postrzeganym zarówno przez jego mieszkańców, jak i tych, którzy do tego województwa zajrzą - mówi marszałek województwa łódzkiego.
Witolda Stępnia redaktorzy Strefy FM zapytali także o koleje dużych prędkości, które zgodnie z decyzją rządu, na razie ominęły województwo łódzkie. - Mam nadzieję, że one nie będą odsunięte w czasie. Mam nadzieję, że uda nam się w tym 2020 roku pojechać z Łodzi do Warszawy pierwszym odcinkiem. Zobaczymy za rok - wtedy będzie gotowe studium wykonalności dla tego projektu. Zostały określone trasy w trzech wariantach. Oceniono oddziaływanie na środowisko tego przedsięwzięcia, a teraz jest czas na analizy techniczne i ekonomiczne. Za 12 miesięcy będzie można się zastanowić, czy dostaniemy wystarczające wsparcie UE, czy znajdzie się partner biznesowy do sfinansowania tego dużego projektu - dodaje marszałek.
Udział inwestycji w przyszłorocznym planie finansowym dla województwa wynosi 40%, utrzymane zostanie też tempo inwestowania. Wszechobecne oszczędności nie dotkną wydatków inwestycyjnych. Własne środki budżetowe zastąpione zostają większym zaangażowaniem środków unijnych.
- Ostatki z Piliczanami w Sulejowie
- Po tragedii nastolatka. Znamy wyniki kontroli doraźnej w I LO w Piotrkowie
- Inspekcja Weterynaryjna ostrzega - ogniska ptasiej grypy
- Zakończyły się prace nad przebudową trzech odcinków dróg gminnych Aleksandrowa
- Boiska Sportowe nad zalewem w Czarnocinie
- Piotrków. Areszt dla czterech paserów
- Śmiertelny wypadek w Ostrowie. Dachował samochód. Nie żyje 69-letnia pasażerka
- Zderzenie dwóch aut przed pasami w Al. Armii Krajowej
- Ponad 21 mln zł na odnowę kamienic na "starówce" w Piotrkowie