Koło przedszkola, pod oknami bloku, na drodze publicznej – każda lokalizacja jest zła. A przecież śmietnik – bo o nim mowa – gdzieś stanąć musi. Mieszkańcy bloku boją się fetoru i... protestują. Dyrekcja pobliskiego przedszkola boi się o dzieci i... protestuje. Spółdzielnia mieszkaniowa ma na to wszystko odpowiednie przepisy i... śmietnik buduje. Sytuacja bez wyjścia? Może nie produkować śmieci...
W niedzielę (21 sierpnia) w Wieluniu odbędą się Dożynki Wojewódzkie.
Mieszkańcy Wolborza na pewno będą mieli okazję, by wykorzystać wolny czas. Czeka na nich impreza sportowa oraz koncert kobiecego trio.
Pierwsze z przenośnych rond (Polna - Kostromska) wzbudziło wiele kontrowersji. Rok temu miały pojawić się kolejne dwa. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji planował zainstalować je na skrzyżowaniach ulic Roosevelta - Żelazna oraz z Wojska Polskiego - Marii Curie-Skłodowskiej - Wolborska. Konstrukcji jak nie było, tak nie ma. Dzisiaj wiemy już, że na piotrkowskich ulicach być może w ogóle się nie pojawią.
Kolejne warsztaty fotograficzne w Focus Mall za nami. Uczestnicy nie tylko uzyskali wiedzę na temat typów aparatów fotograficznych, ale zostali poddani próbie zostania fotoreporterem.
Starsza mieszkanka gminy Grabicy, która wczoraj do południa opuściła swój dom, nie żyje. Jej ciało odnaleziono dzisiaj.
Wczoraj o godzinie 21.45 dyżurny piotrkowskiej komendy Policji został powiadomiony o zaginięciu 81- letniej mieszkanki gminy Grabica.
Najpierw stracili ojca. W lutym tego roku, po 1,5-rocznej walce z rakiem zmarła ich mama. Zostali sami...
Mamy bardzo dobrą wiadomość! Suczka o imieniu Ciuchcia, która stała się znana całej Polsce, być może będzie miała niedługo dom.
Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Piotrkowie informuje, że najbliższa zbiórka krwi odbędzie się w niedzielę (21 sierpnia) w salce katechetycznej kościoła Najświętszego Serca Jezusowego (przy “Oknie życia”). Zbiórka potrwa od 10.00 do 13.00.