Indywidualne programy terapeutyczne, zajęcia rehabilitacyjne i logopedyczne, opieka pedagogów specjalnych, nauka podstawowych czynności oraz fajna, mądra zabawa - to tylko kilka zalet funkcjonującego od niedawna Niepublicznego Specjalnego Przedszkola dla Dzieci Niepełnosprawnych “Słoneczko”, które mieści się w Centrum Edukacyjno- Rehabilitacyjnym “Szansa” w Piotrkowie. Jego jedyną wadą jest... szybkie zapełnienie się wolnych miejsc.
Przysięgał Prezydent, Wójt, przysięgali Radni, Ławnicy, Gminni, co znaczniejsi obywatele miasta, przysięgała nawet starszyzna cechowa. Łącznie 170 podpisów widnieje pod rotą przysięgi na wierność Konstytucji 3 Maja. W zbiorach piotrkowskiego archiwum znajduje się księga stanowiąca dowód poparcia obywateli Piotrkowa dla pierwszej polskiej ustawy zasadniczej.
Aleja 3 maja wcale nie była pierwszą ulicą która nosiła miano najsłynniejszej polskiej konstytucji. Była nią ulica Pocztowa, dzisiejsza Sienkiewicza. Co ciekawe sposób nadania jej takiego imienia był bardziej niż niezwykły...
Konstytucja była bardzo nowatorskim projektem na owe czasy. Zawarto w tym dokumencie wszystkie elementy Oświecenia. Od 1772 roku po I rozbiorze Polska była bardzo słabym państwem. Więc należało zmodernizować, przekształcić i nadać nowy kształt państwowości polskiej – podkreśliła w rozmowie ze Strefą FM dr Marta Walka z Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego.
Dla 4-letniej Martynki i jej rodziców to wielkie szczęście i przede wszystkim ogromna szansa na lepsze życie. Skończy się leżenie w wózku i wyczerpujące noszenie na rękach. Dziecko będzie mogło teraz samodzielnie poznawać świat...
29 kwietnia w ramach otwarcia wiosennego ogródka piotrkowskiego klubu Insomnia (ul. Słowackiego 66) odbędzie się koncert grupy Kobranocka.
Urząd Miasta złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi o dofinansowanie inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa łódzkiego.
Trwają konsultacje społeczne dotyczące przebiegu planowanej drogi ekspresowej S12. Swoją opinię w tej sprawie wyrazili także mieszkańcy gminy Aleksandrów, którzy spotkali się z przedstawicielami GDDKiA i pełnomocnikiem firmy projektowej.
- To tak jakby dziś terrorystów z Al-Kaidy ubrać w togi i posadzić za stołem sędziowskim. W takim systemie sądzono generała Fieldorfa... – mówił Andrzej Rzepliński, szef Trybunału Konstytucyjnego.
Setki nadgodzin przepracowanych przez strażaków, brak możliwości rekompensaty finansowej i brak szans na ich odbiór. To problem jednostek straży pożarnych w całym kraju, który narastał od kilku lat. Od stycznia tego roku Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Łodzi wprowadziła nowe rozwiązania systemowe dotyczące sposobu rozliczenia pracy strażaka. Będą pieniądze za nadgodziny, będzie możliwy ich odbiór?