Najpopularniejszymi dyscyplinami sportowymi w Piotrkowie są piłka ręczna, zapasy i piłka nożna, dopiero na dalszym miejscu znajduje się siatkówka, tymczasem w Piotrkowie od kilku lat funkcjonuje zespół Volley 5, w którym gra ponad 100 siatkarzy. - Mogłoby ich być o wiele więcej, gdybyśmy dysponowali większymi funduszami - mówi Paweł Zieliński, trener UMKS Volley 5.
W tym roku minęła 45-rocznica premiery serialu „Czterej pancerni i pies”. Serial miał II sezony. Po sukcesie pierwszego podjęto decyzję o realizacji kolejnych odcinków. Zdjęcia były realizowane w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego, Białej Góry i Spały.
Wielkie, niezapomniane polskie przeboje lat 80. i... nie tylko pojawią się w ramach dyskoteki „Przeżyj to (nie) sam, tylko w Insomni” w najbliższy piątek od godziny 21.00.
Do rozdysponowania jest 20 mln, tymczasem na dofinansowanie czeka 7 projektów, w tym Piotrków z wnioskiem o pieniądze na budowę nowej biblioteki miejskiej.
Wczoraj w przeddzień Wiosny Żaków odbyła się pierwsza juwenaliowa dyskoteka w klubie Insomnia. Zabawa była przednia.
Historia placu Pofranciszkańskiego oraz występ chórów Mały Gospel i Metanoia JP2 – we wtorkowy wieczór w sali widowiskowej MOK liczna grupa piotrkowian uczciła 220. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W Piotrkowie rozpoczęły się uroczyste obchody 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Indywidualne programy terapeutyczne, zajęcia rehabilitacyjne i logopedyczne, opieka pedagogów specjalnych, nauka podstawowych czynności oraz fajna, mądra zabawa - to tylko kilka zalet funkcjonującego od niedawna Niepublicznego Specjalnego Przedszkola dla Dzieci Niepełnosprawnych “Słoneczko”, które mieści się w Centrum Edukacyjno- Rehabilitacyjnym “Szansa” w Piotrkowie. Jego jedyną wadą jest... szybkie zapełnienie się wolnych miejsc.
Przysięgał Prezydent, Wójt, przysięgali Radni, Ławnicy, Gminni, co znaczniejsi obywatele miasta, przysięgała nawet starszyzna cechowa. Łącznie 170 podpisów widnieje pod rotą przysięgi na wierność Konstytucji 3 Maja. W zbiorach piotrkowskiego archiwum znajduje się księga stanowiąca dowód poparcia obywateli Piotrkowa dla pierwszej polskiej ustawy zasadniczej.
Aleja 3 maja wcale nie była pierwszą ulicą która nosiła miano najsłynniejszej polskiej konstytucji. Była nią ulica Pocztowa, dzisiejsza Sienkiewicza. Co ciekawe sposób nadania jej takiego imienia był bardziej niż niezwykły...