Przypomnijmy, Eryk Zywert w grudniu ubiegłego roku został powołany na członka Rady Dzieci i Młodzieży przez Ministra Edukacji i Nauki. Ukończył Szkołę Podstawową nr 12 oraz III Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie. Reprezentant województwa łódzkiego nie spoczął na laurach, lecz aktywnie uczestniczy w życiu RDiMRP. Dzięki niemu być może legitymacje szkolne trafią do następnej epoki – cyfrowej.
Czy osoba, która nie zdała egzaminu teoretycznego na prawo jazdy blisko 200 razy powinna mieć możliwość dalszego ubiegania się o uprawnienia i powinna być kierowcą? Jeden z takich "rekordzistów" stara się zdać egzamin w piotrkowskim oddziale terenowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukryli w mieszkaniu środki odurzające. Narkotyki miały trafić do sprzedaży. 30 i 32-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Do końca marca piotrkowianie mają czas, aby wyrazić swoją opinię dotyczącą kierunków rozwoju miasta do 2030 roku. Do wypełniania specjalnej ankiety zachęcają miejscy urzędnicy.
Piotrkowscy policjanci w czwartkowe popołudnie dokonali tragicznego odkrycia. W jednym z domów na osiedlu Wierzeje ujawnili ciało kobiety. W sprawie zatrzymano już jedną osobę.
W związku z zachorowaniami na COVID-19 w Urzędzie Miejskim w Sulejowie ograniczone jest jego funkcjonowanie. Według naszych informacji 2 pracowników przebywa obecnie w izolacji, a kolejnych kilka osób zostało objętych kwarantanną. W związku burmistrz zwrócił się do mieszkańców o załatwianie urzędowych spraw drogą telefoniczną, elektroniczną lub pocztową.
Dzisiaj zmarł były trener piłkarek ręcznych Piotrcovii Henryk Rozmiarek. To także znakomity piłkarz, trzykrotny olimpijczyk, medalista z Montrealu. Miał 72 lata.
Nie tylko 8 marca powinien być doskonałą okazją, by podarować prezent kobiecie. Mydlarnia u Franciszka ogłasza marzec - MIESIĄCEM KOBIET. 20% rabatu na zestaw idealny dla Mamy, siostry, dziewczyny, żony czy córki. W „Mydlarni u Franciszka” można znaleźć nie tylko serie unikalnych mydeł, ale też mnóstwo kosmetyków do pielęgnacji ciała. Dla niezdecydowanych jest jeszcze jedno rozwiązanie – bon prezentowy, który można wręczyć w ozdobnej kopercie.
Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Cierpią na tym przede wszystkim bezbronne zwierzęta. Starosta Piotr Wojtysiak przyłącza się do akcji straży pożarnej "Stop pożarom traw!".
Na przełomie 2020/2021 roku mieszkańcy gminy mogli bezpłatnie pozbyć się szkodliwego azbestu ze swoich posesji (w oparciu o nabór wniosków przeprowadzony w I połowie 2020 roku).