67 proc. Polaków popiera całkowity zakaz polowań na ptaki, a aż 94 proc. twierdzi, iż należy zaprzestać łowów na ptaki gatunków zagrożonych - wynika z sondażu Kantar przygotowanego dla fundacji "Niech Żyją". Fundacja chce, by resort środowiska wprowadził moratorium na odstrzał niektórych ptaków.
Przez lata niszczały, jeden z nich miał być nawet rozebrany, teraz zajmie się nimi Stowarzyszenie Agrafa (to od kapeli Fakiry). Mowa o dwóch budynkach w parku Belzackim w Piotrkowie.
Wszystko wyjaśni się w grudniu, gdy rozstrzygnięte zostaną przetargi na wykonanie tych inwestycji. Wtedy dowiemy się, jakie środki są na to potrzebne. Jeśli okaże się, że oferty przekroczą 15 milionów złotych, czyli więcej niż unijne dofinansowanie i kwota zarezerwowana na ten cel w budżecie gminy, inwestycje staną pod znakiem zapytania.
25-letnia środkowa rozgrywająca, 21-krotna reprezentantka Polski Romana Roszak została nową zawodniczką Piotrcovii. Od 2015 roku reprezentowała barwy AZS Koszalin, a wcześniej grała w Pogoni Szczecin (2013-2015) i UKS PCM Kościerzyna (2012-2013).
Demolował samochody na osiedlowym parkingu przy ul. Wysokiej. Policja zatrzymała go „na gorącym”. 21-letniemu recydywiście z Piotrkowa grozi kilka lat więzienia.
„Bardziej niż głodu boję się zimna” - te słowa zostały wypowiedziane w Polsce w roku 2019. Usłyszeli je wolontariusze Szlachetnej Paczki, którzy co roku docierają do tysięcy ludzi z takimi historiami. 27 listopada ukazał się „Raport o biedzie” – unikatowa publikacja zbierająca dane i historie obrazujące to, jak dziś wygląda ubóstwo w Polsce.
Tylko do piątku 29 listopada rolnicy, którzy ponieśli straty w uprawach z powodu suszy lub innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, mogli składać w biurach powiatowych ARiMR wnioski o pomoc.
130-lecie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Emilii Plater w Piotrkowie Trybunalskim świętowali w czwartek byli i obecni uczniowie, nauczyciele i pracownicy tej najstarszej piotrkowskiej podstawówki.
Wśród bohaterów II edycji Parady Talentów w Wolborzu znaleźli się m.in. pszczółka Maja, Merida Waleczna czy Zosia Kłamczuszka. Tematem przewodnim imprezy był bowiem świat bajek. Występy uczestników - wokalne recytatorskie czy taneczne - za każdym razem spotykały się z aplauzem. Głównymi bohaterami tego dnia były osoby niepełnosprawne.
Reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim zajęły 2. miejsce podczas finału wojewódzkiego w piłce ręcznej dziewcząt.